Mieszkał w całej Europie i wywodzi się ze świata finansów: Francesco Belloni jest założycielem i dyrektorem generalnym Padel Hero, operator obiektów sportowych zarezerwowanych dla padel we Włoszech. Ten Włoch, który mówi płynnie po angielsku i francusku, również zainwestował Padel Haus, pierwszy klub w padel stanu Nowy Jork.

Daje nam bardzo ciekawą wizję opartą na międzynarodowym i biznesowym doświadczeniu.

„The padel silniejszy niż tenis”

Zacząłem grać padel we Włoszech w 2018 roku. Od razu poczułem, że istnieje silniejszy element społeczny niż tenis, podobny do piłki nożnej 5-osobowej.

W tamtym czasie ten sport był uprawiany tylko w Hiszpanii i trochę tu i tam we Włoszech – zwłaszcza w Rzymie – więc nie myślałem o nim zbyt wiele poza grą.

Kiedy opuściłem Londyn i świat finansów w 2021 roku, zacząłem sobie wyobrażać padel jako okazja komercyjna, bo wokół tego sportu było coraz więcej „szumu”.

Zacząłem podróżować po Europie, głównie po Włoszech, Hiszpanii i Szwecji, które uważam za najbardziej zaawansowane rynki. Celem było zrozumienie statusu gry i zawiłości rynków, na których padel był już obecny.

„The padel w obliczu próby czasu”

Ekonomia pojedynczego shorta i ogólny model ekonomiczny były stosunkowo łatwe do zrozumienia, szczególnie chciałem wiedzieć, gdzie ruch padel zmierzał i czy wytrzyma próbę czasu.

W ciągu kilku miesięcy nabrałam przekonania, że ​​tak jest i… jesteśmy!

"Padel Hero, ultranowoczesne udogodnienia”

Obecnie zarządzam klubem im padel we Włoszech pod marką Padel Hero w Pizie, który ma 10 boisk.

To prawdziwy klub padel. Rozpoczęliśmy ten projekt wiosną 2021 roku i zbudowaliśmy go z grupy: został oficjalnie otwarty we wrześniu 2022 roku.

Klub ma 4 korty kryte i 6 kortów zewnętrznych (na razie) i działa jak każdy inny klub sportowy, z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak najnowocześniejsze szatnie, recepcja i kawiarnia-bar z miejscami do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz .

Z klubami Padel Hero, chcemy tworzyć miejsca wypoczynku, które oczywiście kręcą się wokół padel, ale które są również miejscem, gdzie można się spotkać lub spędzić relaksujące popołudnie.

Du padel W Nowym Jorku

Jestem również związany z Padel Haus na Brooklynie w Nowym Jorku, gdzie niedawno otworzyliśmy pierwszy obiekt w lipcu ubiegłego roku. Padel Haus ma cztery kryte korty i takie same udogodnienia jak te z Padel Bohater. Padel Haus to zupełnie inna firma i marka, zarządzana bezpośrednio przez naszego partnera i założyciela, który prowadzi ją z Nowego Jorku.

„Wykorzystywanie na dużą skalę”

Koncepcja Padel Hero jest dość prosta: prowadzimy duże kluby sportowe, wyłącznie dedykowane padel. Powiedziałbym, że są dwa elementy, które odróżniają nasze kluby od innych.

Pierwszym czynnikiem jest liczba sądów – wolumen. Ma to kilka zalet. Masz o wiele większą elastyczność w korzystaniu z każdego kortu i jego przedziałów czasowych, a także możesz mieć więcej trenerów działających w różnych godzinach (powinieneś zminimalizować lekcje lub kliniki w godzinach szczytu).

Przy obecnym wysokim popycie możesz także obsłużyć więcej klientów zamiast ciągłego informowania ich, że nie ma wolnych miejsc. To problem wielu małych klubów.

Możesz także organizować większe turnieje i prowadzić bardziej ustrukturyzowane kursy dla dzieci i dorosłych.

I przyciągniesz większe oferty sponsorskie.

Połączenie bycia obiektem wyłącznie dedykowanym padel a posiadanie dużej liczby kortów jest, moim zdaniem, pierwszym niezbędnym sposobem na pozycjonowanie się ponad resztą.

Nie zaniedbuj części technicznej

Drugim głównym elementem różnicującym jest poziom techniczny i merytoryczny naszych obiektów. Na przykład posiadanie kortów o jak najlepszej jakości może wydawać się oczywiste.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasami są one zaniedbywane.

Drugi ważny element, a ostatecznie najważniejszy: posiadanie niezwykle wykwalifikowanych i profesjonalnych trenerów i personelu.

Dbanie o stronę techniczną klubu jest niezbędne, jeśli chcesz stać się punktem odniesienia dla tego sportu w swoim regionie.

Wybraliśmy hiszpańskiego instruktora (naszego „dyrektora technicznego”), który w pewnym sensie poprowadził front i resztę zespołu.

Francesca Belloniego
Francesco Belloni założyciel i dyrektor generalny Padel Bohater

„Trening początkujących jest równie trudny, jak zaawansowany”

W Hiszpanii gra jest na znacznie wyższym poziomie, więc oczywiście poziom szkolenia też jest dużo bardziej zaawansowany. Nie oznacza to, że atakujemy tylko najlepszych graczy. Musisz szanować klientów na wszystkich poziomach gry.

Trudno jest trenować najlepszych graczy, ale równie trudno jest uczyć kogoś, kto po raz pierwszy trzyma rakietę. Dbamy o to, aby klienci wiedzieli, że będą traktowani poważnie, niezależnie od ich poziomu.

„Wzrost widzów i graczy”

Od września zeszłego roku obserwujemy ciągły wzrost liczby odwiedzających i graczy i myślę, że wraz ze zbliżaniem się wiosny będziemy świadkami dużego wzrostu.

Odwiedziło nas kilka tysięcy różnych graczy. Jeśli chodzi o stałych klientów, powiedziałbym, że liczba ta wciąż jest bliska około 1000.

Liczba ta naturalnie wzrośnie, gdy coraz więcej osób będzie świadomych naszego istnienia oraz oferowanych przez nas produktów i usług.

Ogólnie rzecz biorąc, godziny szczytu (od poniedziałku do piątku po 17:XNUMX i w weekendy) są zawsze pełne, do tego stopnia, że ​​większość ludzi rezerwuje około tygodnia wcześniej, aby się tam dostać.

„Covid miał wzmacniający efekt”

Wiele osób gra też po raz pierwszy, a większość graczy to osoby dorosłe.

Odpowiada to dobrze pytaniu o ewolucję padel we Włoszech. Myślę, że w ciągu ostatnich 3-4 lat iw ogóle po Covidie nastąpił efekt wzmacniający, gdzie podaż kortów i liczba graczy dramatycznie wzrosła.

Liczba sądów w kraju wzrosła z około 2000 do ponad 6000. Jednak liczba ta pozostaje niewiarygodnie daleka od około 30000 XNUMX sądów w Hiszpanii.

„W Hiszpanii padel jest alternatywą dla tenisa czy piłki nożnej”

Powiedziałbym, że różnica w porównaniu z Hiszpanią nie jest mierzona tylko liczbą kortów, ale także jakością graczy i danymi demograficznymi graczy. We Włoszech większość zawodników to osoby w wieku 25-30+ – wciąż jest bardzo mało kultury wokół gry dzieci i młodzieży, podczas gdy w Hiszpanii jest to obecnie realna alternatywa dla piłki nożnej i tenisa.

Z tego też powodu uważam, że w obiektach jest jeszcze dużo pustych miejsc padel w działalności.

Padel Bohater będzie miał nowe centra

Tak, krótkoterminowym planem jest otwarcie dwóch lub trzech dodatkowych obiektów we Włoszech w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Parma i Versilia to dwie pewne lokalizacje. Przed latem 8 r. lub w jego trakcie powinniśmy otworzyć stronę Versilia, która będzie miała 2023 kortów. W Parmie, która powinna zostać otwarta jesienią 2023 r., będziemy mieli 12 kortów. To będzie niezwykła instalacja.

Do końca 30 roku powinniśmy mieć zatem 2023 kortów. We wszystkich tych obiektach jest obecnie niewykorzystana dodatkowa powierzchnia, w której możemy dołożyć co najmniej dwa korty dla każdego obiektu.

Mamy dwa inne projekty, które prezentujemy równolegle w północnych Włoszech, ale będą to projekty na początek lub połowę 2024 roku, jeśli zdecydujemy się je zrealizować.

Wielkiej Brytanii i Francji

Zawsze chciałem najpierw założyć firmę we Włoszech i udowodnić, że model działa, zanim rozwinie się w lewo iw prawo. Teraz, kiedy to zrobiliśmy, jestem bardziej przekonany do otwierania innych placówek we Włoszech, co robimy.

Jednocześnie zaczynamy przyglądać się innym krajom europejskim i szukać krajów, w których rozsądnie byłoby wdrożyć tę koncepcję. Szczególnie interesuje nas Wielka Brytania i Francja.

Myślę, że te dwa kraje są bardzo interesujące i pomimo ich różnych cech strukturalnych, w którymś momencie widzę, że otwieramy się w którymś z tych krajów.

Dopiero zaczęliśmy dokładniej przyglądać się możliwościom, więc znalezienie odpowiedniego dopasowania może zająć trochę czasu. Ale osobiście jestem bardzo zainteresowany obydwoma rynkami i widzę w przyszłości znaczny rozwój sportu w obu krajach.

Na szczęście istnieje nieco dłuższe okno czasowe dla tych rynków.

Du padel w USA z Padel Dom

Aby ustawić kontekst, odkąd zacząłem się interesować padel z biznesowego punktu widzenia zawsze uważałem, że ruch padel musiał wystartować w Stanach Zjednoczonych, aby stać się prawdziwie światowym fenomenem.

Zawsze bardzo intrygował mnie fakt, że tzw padel nie istniał w Stanach Zjednoczonych, z wyjątkiem Miami, gdzie istnieje duża społeczność południowoamerykańska i sprzyjający klimat. Byłem więc trochę zafascynowany tym faktem, ale poza tym po prostu porzuciłem ten pomysł, ponieważ koncentrowałem się na swoim debiucie we Włoszech.

Około rok temu przyjaciele skontaktowali mnie z obecnym założycielem Padel Haus, Santiago Gomez, kiedy znalazł miejsce. Dobrze się dogadywaliśmy, mieliśmy taką samą wizję rynku i jego ewolucji w Stanach Zjednoczonych i na świecie, i postanowiłem się z nim związać.

Adres Padel Haus znajduje się pod adresem 307 Kent Avenue, w Williamsburgu na Brooklynie, nad brzegiem rzeki Hudson. Jest to obiekt z 4 krytymi kortami i jest bliżej Manhattanu niż ludzie myślą, około 10-15 minut od SoHo i łatwo dostępny metrem

Stawianie na młodych ludzi w celu zwiększenia ogólnego zainteresowania

Myślę, że brakuje dwóch rzeczy padel dzisiaj

Po pierwsze, dzieci muszą być bardziej zaangażowane. Mówię o młodych ludziach w wieku od 10 do 16 lat.

Poza Hiszpanią dzieje się to nadal w bardzo ograniczony sposób podczas grania padel – nawet we Włoszech. Więcej uwagi i inwestycji należy poświęcić dzieciom, programom dla dzieci padel przeznaczone dla nich, a nawet dla akademii. Musi istnieć jakaś ścieżka, którą dziecko może aspirować, podobnie jak w tenisie czy piłce nożnej. Moim celem jest zaangażowanie jak największej liczby dzieci. To oni są przyszłością tego sportu.

Drugim powodem jest to, że na poziomie zawodowym przepaść między argentyńsko-hiszpańskimi graczami a graczami z innych krajów jest wciąż zbyt duża. Kiedy oglądasz profesjonalne turnieje online, czy to World Padel Tour ou Premier Padel, można zauważyć, że końcowe etapy są zawsze pomiędzy Argentyńczykami i Hiszpanami.

To sprawia, że ​​​​gra jest w pewnym momencie stosunkowo nudna i ostatecznie zmniejsza globalne zainteresowanie.

Myślę, że kiedy Stany Zjednoczone, Chiny, Włochy, Rosja mają swoją gwiazdorską drużynę zdolną do rywalizacji na tym samym poziomie padel będzie śledzony z większym zainteresowaniem i że ruch zyska dużą popularność. Zwiększy to liczbę bawiących się dzieci, co sprowadza mnie z powrotem do punktu numer 1.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.