Podczas VII etapu Cupra Padel-Point Tour, mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Franckiem Lemoussem, który stoi za organizacją toru. Wróciliśmy do kluczy do ewolucji toru i jego bieżących wydarzeń z osobistego punktu widzenia.

Ewolucja Cupra Padel-Point Tour : ulepszone kliniki z profesjonalistami i meczami wystawowymi

Padel Magazine : Czy możesz nam podać zmiany, które Ty i Twój zespół dokonaliście na tym etapie w porównaniu z innymi?

Frank Lemousse : ” Przez lata opracowaliśmy Cupra Padel-Point Tour zrobić jak najlepsze "podłączanie" się z klubami. Każdy klub ma swoją wielkość, swoją publiczność, swój rytm życia i staramy się go optymalizować. W 2023 naprawdę dużym wyzwaniem będzie upewnienie się, że będzie dobrze pasować do klubów, aby odnieść sukces.

Tu znamy klub, fajnie, zrobiliśmy coś dość dobrze „obrandowanego”. Ale przede wszystkim mamy świetną rozrywkę, ludzie przychodzą, dobrze się bawią. Mamy wspaniałe miejsca, które są bardzo ładne, bardzo fajne, a idea dobrego powitania ludzi jest najważniejsza.

Padel Magazine : Jakie są główne zmiany między Cupra Padel-Point Tour jego początków i postępów, które masz i które wprowadzisz do kolejnych kroków?

Franck : „Poprawiamy kliniki z profesjonalistami. Naprawdę dbamy o wydłużenie czasu gry z ludźmi, którzy uwielbiają grać z zawodowcami. Mamy Mélissę Martin, która naprawdę dużo pracuje nad znalezieniem graczy, którzy lubią zbliżyć się do publiczności, która czasami niekoniecznie zna padel, więc jest to bardzo interesujące.

Staramy się też mieć piękne wystawy, powiększamy też kopię, aby mieć profesjonalistów, którzy pokazują co padel bardzo wysoki poziom. I mam nadzieję, że bardzo miłe wydarzenie Premier Padel że będziemy mieć w przyszłym tygodniu w Paryżu, będziemy mieć bardzo dobre mecze.

Naprawdę staramy się poprawić te relacje z ludźmi, przyprowadzając kilku profesjonalistów na boisku.

Padel Magazine : Mały zwiastun na rok 2023, w jakim kierunku pójdziesz?

Franck : ” W 2023 poprawimy fakt bycia w fajnym miejscu: widzimy padel, gramy padel, mamy możliwość przetestowania produktów Wilsona. Zamierzamy również poprawić fakt bycia przyjmowanym, aby ludzie zostali przez cały dzień, aby spędzili tu weekend lub przynajmniej dzień.

Cel toru: zapewnienie profesjonalnego środowiska dla graczy amatorskich

Padel Magazine : Mieliśmy okazję porozmawiać z Matiasem i Florianem o Padel-Point. Wspomnieliśmy o tym, że gracze rekreacyjni mogą korzystać z wysokiej klasy usług, nie tylko elitarni gracze. Kiedy zobaczysz to wszystko, możesz spodziewać się, że zobaczysz świat numer 1, podczas gdy to wszystko jest dla Ciebie.

Franck : „Absolutnie i masz absolutną rację. Są ludzie, którzy imponują, więc pomysł polegał na tym, aby powiedzieć: nie jesteś profesjonalistą, ale zapewnimy Ci środowisko tak, jakbyś był. A czasami słyszałem nawet, że to lepsze niż profesjonalne wydarzenie. Może nie przesadzamy, ale w każdym razie chodzi o to, żeby powiedzieć sobie: gram swoje mecze, są ludzie, którzy filmują, są małe wywiady, opiekują się mną i jestem przyjmowany. Myślę, że miło być tak odbieranym”.

Cztery nowe kryte boiska w Les Pyramides

Padel Magazine : Czy możesz nam opowiedzieć o kolejnym etapie Cupra Padel-Point Tour i z osobistego punktu widzenia, czy możesz nam powiedzieć, co się stanie w związku z wiadomościami o Akademia Gracza a klub Pyramids w najbliższych tygodniach, miesiącach?

Frank Lemousse : ” Odnośnie kolejnych edycji Cupra Padel-Point Tour, jedziemy do Bandol. Myślę, że to może być miłe. Potem pojedziemy do Monako, a dokładniej do Beausoleil, też jest całkiem fajnie. Niech minie sierpień, to święta.

Wznawiamy na początku września, pojedziemy do Rennes więc też dobra randka, bo znamy klub i stan umysłu Pana (Vincenta) Sapène, który jest super miły. A potem zrobimy tutaj (pod Piramidami) finał Mistrzów 17 i 18 września. Na poziomie Cupra Padel-Point Tour Chcę również podkreślić jakość naszych partnerów: Cupra, Padel-Point, Wilson, Granny i Mariole „miękka petanque”. Bez nich tych wszystkich pięknych wydarzeń i jakości, którą wnosimy, nie moglibyśmy tego zrobić. Bardzo ważne jest, aby na to zwrócić uwagę. W 2023 r. będziemy kontynuować, zadbamy o to, by rosła.

Klub się rusza, ludzie to czują. Jeśli chodzi o zaplecze, wkrótce będziemy dysponować czterema dodatkowymi, w pełni zadaszonymi torami. To zrobi coś naprawdę fajnego.

Poza tym będziemy nadal ulepszać kopię tenisową. Zamierzamy przerobić boiska, nawet te, które są zakryte. Tak więc naprawdę się rozwijamy”.

Padel Magazine : Na części stoków padel, będą zatem cztery krainy padel wnętrz. To na kiedy?

Franck : Bardzo uczciwie chcielibyśmy zacząć jak najszybciej. Pracujemy nad „kto”? Kto zrealizuje dla nas ten piękny projekt? Aby wnieść obie estetykę, ale także wyjść naprzeciw potrzebom graczy, bo chcemy później robić piękne imprezy. Być może więc idąc w kierunku wydarzeń międzynarodowych, potrzebujemy utworów o wymiarze międzynarodowym: co najmniej dwóch. A potem jeszcze dwa, które byłyby bardziej grywalne przez cały rok. Pracujemy, ale teraz z kim?”

Wywiad można znaleźć na wideo, tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.