Po znakomitym debiucie na światach, Bein Sport oficjalnie wyruszył na podbój padel z nowym profesjonalnym torem: Premier Padel. Z tej okazji Frédéric Viard opowiada o swojej nowej przygodzie jako komentator padel łańcuch.

Jego pierwsze kroki przed porodem

Naprawdę się zainteresowałem padel w Casa Padel tuż przed porodem podczas inicjacji padel. Grałem tam też w klubie Pyramids.

Nie będziemy się okłamywać, nie jestem zbyt dobry… Mam jeszcze spore postępy do zrobienia! W domu PadelGrałem z czołowymi francuskimi graczami, nauczyli mnie wielu rzeczy!

“Udane pierwsze doświadczenie”

Po pierwsze, bardzo mi się podobało rozmawianie padel. To było bardzo dobre pierwsze doświadczenie, uwielbiałem komentować mecze i myślę, że poszło nam dobrze.

W tym roku wraz z rozwojem Premier Padel, będą inne daty, zwłaszcza w Argentynie iw Roland-Garros.

Pod względem organizacyjnym na razie będzie to zależało od naszych harmonogramów transmisji i rozwoju toru, ale beIN SPORTS będzie starał się transmitować jak najwięcej meczów w Pure Live (bez komentarza). Powinniśmy wtedy transmitować z komentarzem z półfinałów.

Wciąż jest wiele niewiadomych, rzeczy mogą się szybko zmienić. W końcu będzie prostsze, harmonogram dla padel będzie jak w tenisie, znanym od początku roku.

„Nie widziałem, jak mija czas”

W tenisie czuję się oczywiście bardziej komfortowo. Mam okazję analizować i wprowadzać w wyjaśnienia. w padel, nie mogę tego zrobić, więc pomoc konsultanta jest niezbędna. Ale nadejdzie, nauczę się!

W komentarzach nie widziałem upływu czasu! Widzieliśmy kilka bardzo dobrych meczów, zwłaszcza drugi półfinał, który naprawdę trwał, i miałem wrażenie, że przestojów jest o wiele mniej niż w niektórych dyscyplinach sportowych, takich jak tenis. Nie czułem żadnych długości.

Fred Viard padel Premier Padel

„Kiedy gram padel, nie jestem cierpliwy "

Co mnie zaskoczyło w padel, to jest ta możliwość wyboru rodzaju uderzenia. Są to oczywiście ujęcia, których nie opanuję, ale to niesamowite, że widzę tak dużą różnorodność.

Inną cechą, która może zaskoczyć, jest cierpliwość tych graczy. Zanim skończysz punkt, czasami musisz walczyć i walczyć. Jednym z kluczy do sukcesu jest ta słynna cierpliwość.

Nauczyłem się więc, że w tym sporcie trzeba być cierpliwym. Kiedy gram padel, nie do końca!

„Lionel Roux, fan! »

Na poziomie zespołu mamy również Lionela Rouxa, który jest fanem padel. Już myśleliśmy o tym, żeby go skomentował padel, kocha to. Dużo gra po stronie Lyonu i dużo pracował nad tym tematem.

Poza tym mamy ekspertów, takich jak Jérémy Ritz podczas turnieju w Katarze. I może Jérémy Scatena mógłby dołączyć do nas w przyszłych konkursach. Co więcej, powinien był skomentować Katar Major, ale ze względów kalendarzowych tym razem tak się nie stało.

„Myślę, że byliśmy całkiem nieźli”

Najpierw tenis i padel to nie te same sporty. Starałem się nie komentować padel jak komentuję tenis.

Myślę, że moje komentarze były trzeźwe. Miałem konsultanta do rozmowy technicznej. I oparłem się na nim, więc miałem neutralne nastawienie.

Myślę bez udawania, że ​​byliśmy całkiem dobrzy, ponieważ generalnie, gdy pojawiają się negatywne rzeczy, ludzie szybko nam mówią w sieciach społecznościowych. Ale dobrą wiadomością jest to, że w większości otrzymaliśmy pozytywne opinie.

Dobrze wspierał mnie Jérémy Ritz, konsultant-ekspert. To jest najważniejsze. Zwracamy szczególną uwagę na satysfakcję, jeśli uda mi się uniknąć poparzenia… (śmiech)

„Ja też nie wchodzę w formułę 1”

W Eurosporcie komentowałem wyścigi ciężarówek, pierwszy raz narty, Sepak takraw (mieszanka piłki nożnej i siatkówki), podjazdy pod górki.

Z padelNie wchodzę też do Formuły 1, gdzie musiałbym dużo pracować, aby w pełni zrozumieć ten sport.

Na razie nie znam wszystkich aktorów, ale odkrywam ich powoli.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.