Pod Powstanie FIP w Canet-en-Roussillon, przeprowadziliśmy wywiad z dwoma młodymi katalońskimi graczami: Sergi Pifarré i Aleix Fuertes.

Jeśli ci dwaj mężczyźni, odpowiednio w wieku 21 i 19 lat, przegrali dzisiaj z francuską parą Pes/Pelegri (6/7 6/1 6/4), nadal zgodzili się przejść do naszego mikrofonu.

Sergi Pifarré (N144 Katalonia): „Nieco szczególny profil”

Mam w tych turniejach nieco specjalny profil, ponieważ gram tylko w międzynarodowych turniejach podczas wakacji!

Z Aleixem po raz pierwszy zagraliśmy razem w międzynarodowym turnieju. Zmierzyliśmy się z dobrymi francuskimi graczami, to było bardzo mało.

Początkowo jestem piłkarzem. Grałem do 18 roku życia, po czym zrezygnowałem z powodu kontuzji i udałem się na padel. Podobnie jak piłka nożna, jest to sport zespołowy. gram od 3 lat padel, dla mnie to naprawdę hobby. Innymi słowy, nie chcę być profesjonalistą padel, ale i tak trenuję!

Jako zawodnik po prawej moim ulubionym zawodnikiem jest Sanyo Gutiérrez, uwielbiam jego sposób gry.

Aleix Fuertes (N205 Catalonia): „Pierwszy w turnieju FIP”

Do tej pory nigdy nie grałem przeciwko Francuzom, ale wiemy, że poziom ogólny rośnie, we Francji, jak wszędzie.

Zanim przejdę do padel, uprawiałem wiele innych sportów, w tym rugby i tenisa, ale padel zajęło znacznie większe miejsce! Tak, że dzisiaj chcę zostać profesjonalnym graczem padel ! Trenuję do tego przez cały rok w akademii padel z Gimeno, niedaleko Barcelony.

Dla mnie przyszłość to Premier Padel. Wierzę światu Padel To już koniec, ale jeśli to się utrzyma, zrobię kilka turniejów. Myślę, że to właściwy czas, aby wejść w padel, ale może jest coraz trudniej, bo zawsze pojawiają się nowi gracze.

Moim ulubionym graczem, jako zawodnik po lewej stronie, jest Ale Galan, uwielbiam jego styl gry!

Na zakończenie chciałbym powiedzieć, że ten turniej jest super, na takiej plaży jest genialny! Tak naprawdę nie mamy tego w Hiszpanii.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !