Rozstawieni numer 4, Chingotto i Tello, wygrali dziś wieczorem w Roland-Garros ze 100% francuską parą Bergeron/Leygue. O świcie 8/XNUMX finału niestety nie ma już reprezentanta Francji na Greenweeza Premier Padel Major. Rzeczywiście, po dzisiejszym popołudniu Bastien Blanque i Adrien Maigret, to Johan Bergeron i Thomas Leygue weszli do drzwi w środowy wieczór.

Wada pary Chingotto / Tello jest zbyt solidna dla naszych Bluesów. Jednak trójkolorowe nie zasłużyły w tym meczu.

Pozostając w kontakcie przez pierwsze 6 gier, Francuzi byli wierni temu, co mieli powiedział wczoraj : "Wykorzystamy nasze doświadczenie przeciwko parze Belasteguin / Coello w Tuluzie". Korzystając z szybkich warunków do posyłania zwycięskich smeczów, zawodnicy trenowani przez Mati Diaza trzymali się, a tablica wyników wskazywała 3/3.

Trener doradza Thomasowi Leygue Bastien Blanqué Greenweez Paris Premier Padel Major

Jednak od siódmego meczu mecz się zmienił. Zaczynając popełniać więcej błędów, para Bergeron / Leygue stopniowo ugięła się. Bez ostrzeżenia Chingotto i Tello przyspieszyli, wystarczająco, aby wygrać pierwszego seta 7-6.

Drugi zestaw był dość podobny. Niestety, tym razem tricolory zostały zerwane znacznie wcześniej. Tutaj znowu mieliśmy wrażenie, że jak tylko Argentyńczycy chcieli przyspieszyć, Thomas i Johan nie mogli walczyć. Nic dziwnego, że rozstawiona 4 poleciała do zwycięstwa w dwóch setach.

Wynik końcowy: zwycięstwo Chingotto/Tello 6-3 6-2