Koniec przygody Greenweez Paris Premier Padel Major dla pary francusko-hiszpańskiej Benjamin Tison / Teo Zapata, która przegrała w pierwszej rundzie turnieju paryskiego z centralnym Roland-Garros.

Losowanie zapowiedziało trudny mecz przeciwko rozstawionej dziesiątce! Jednak Benjamin i Teo nie byliby niegodni, ale marsz Leal/Rico wciąż wydaje się trochę za wysoki pomimo tego zawieszonego drugiego seta.

leal rico tison zapata paris padel

W pierwszym secie hiszpańska para wygrywa 100% swoich pierwszych serwów i 84% swoich sekund. Dość powiedzieć, że Tison/Zapata nie mogli mieć nadziei na dobre rozbicie tego duetu w miejscu i tonie powyżej. Realistycznie Hiszpanie zdołali dwukrotnie przejąć zagrywkę swoich przeciwników. 6/3

W drugim secie gra jest wyrównana i kończy się tie-breakiem wygranym 7/3 przez Rico/Leala z odrobiną frustracji dla Benjamina Tisona i Teo Zapaty, którzy nie byli tak daleko.

Niestety, francuski licznik w tym turnieju utknął na krwawym 0 na 3 po porażkach z Guichardem/Cancelem i Auradou/Vives w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej.

Dobrą wiadomością dla najbardziej szowinistów jest to, że cokolwiek się stanie, od jutra będziemy mieli co najmniej dwa tricolory w drugiej rundzie starcie par Bergeron/Leygue i Moreau/Inzerillo !

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.