Gaby Reca jest jednym z najlepszych graczy Padel na świecie. Gra od wielu lat z Sebastianem Nerone i spogląda wstecz na swoją karierę, ale także na swoją przyszłość, przechodząc przez aspekt taktyczny: komunikację.

Są już lata 2, powiedziałeś, że bardziej zależy ci na końcu. A tutaj, w Monte Carlo, znajdziesz się w ćwierćfinale ...

Dużo współpracowaliśmy z Sebastienem Nerone, który jest jednym z najlepszych graczy na świecie. Bez owrzodzeń, bez usterki, bez zmiany graczy ... Więc znamy się bardzo dobrze i jest to bardzo ważne w parze. Nadal jesteśmy konkurencyjni.

Kto jest taktykiem w parze?

Raczej mnie, szczególnie wtedy. Ale teraz znamy się tak dobrze, że czasami słowa są bezużyteczne, nawet jeśli komunikacja jest jednym z najważniejszych aspektów w Padel, a nawet bardziej w nowoczesnym Padel.

Mówiłeś o możliwych projektach ... Po stronie Francji? Na południu?

Tak, rzeczywiście są projekty klubów Padel, nawet jeśli nic jeszcze nie zostało zrobione. Rzeczywiście głównie na południu. Ale znowu, jeśli są projekty, nic się jeszcze nie robi.

Czy mieszkasz częściowo w Monako?

Coraz więcej, przynajmniej tydzień w miesiącu. Muszę się zorganizować. Nie zawsze jest to łatwe.

Wywiad przeprowadził Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.