Gaby Reca to jeden z najlepszych graczy na świecie padel. Od wielu lat gra z Sebastianem Nerone i patrzy wstecz na swoją karierę, ale także na swoją przyszłość, przechodząc przez aspekt taktyczny: Komunikację.

Już 2 lata temu powiedziałeś, że pod koniec byłeś bardziej. A tutaj, w Monte Carlo, znajdziesz się w ćwierćfinale… 

Dużo współpracowaliśmy z Sebastienem Nerone, który jest jednym z najlepszych graczy na świecie. Bez owrzodzeń, bez usterki, bez zmiany graczy… Dzięki temu znamy się bardzo dobrze, a to bardzo ważne w parze. Nadal jesteśmy konkurencyjni.

Kto jest taktykiem w parze?

Raczej mnie, szczególnie wtedy. Ale teraz znamy się tak dobrze, że czasami słowa są bezużyteczne, nawet jeśli komunikacja jest jednym z najważniejszych aspektów w Padel, a tym bardziej w nowoczesnym Padel.

Mówiłeś o możliwych projektach… Po stronie Francji? Na południu ? 

Tak, rzeczywiście istnieją plany dotyczące klubów Padel, nawet jeśli jeszcze nic nie zostało zrobione. Rzeczywiście głównie na południu. Ale znowu, jeśli są plany, nic jeszcze nie zostało zrobione.

Czy mieszkasz częściowo w Monako? 

Coraz więcej, przynajmniej tydzień w miesiącu. Muszę się zorganizować. Nie zawsze jest to łatwe.

Wywiad przeprowadził Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.