Jest nowy początek w każdym znaczeniu tego słowa dla Luca Sainz. W 2021 roku Barcelończyk (36 lat) będzie związany z Beą González i będzie wspierany przez nowy trener: Gaby Reca, odniesienie do padel których już nie ma.

Ta sama siedziba na 2021 rok

Do tej pory trenowany przez Rodri Ovide, the światowy numer 1 na Race 2020 nie zmienia jednak ośrodka szkoleniowego, ponieważ pozostaje członkiem Brunete SportClub, jeden z najlepszych ośrodków w Hiszpanii. Lucía Sainz dołącza do zespołu „Maestro”, któremu lojalna jest również para Fede Chingotto-Juan Tello, zajmując 9 miejsce w wyścigu 2020 i 10 miejsce w rankingu.

„Przedstawiam wam tę, która będzie moim nowym trenerem, Gaby Reca- napisała Lucía Sainz na swoim koncie na Instagramie. Cieszę się, że mam u boku trenera, który był legendarnym zawodnikiem, szalonym talentem, z którym na pewno wiele się nauczę. Jestem gotów zrobić wszystko, żeby wszystko przyswoić ”. 

Nowy początek

Związana z Gemmą Triay przez 5 lat, Lucía Sainz została nieco oskarżona, kiedy Menorka ogłosiła jej, że dołączy do Alejandry Salazar w 2021 roku. Nie przeszkodziło im to zrozumieć wyjątkowy rok : „Decyzja o rozdzieleniu została podjęta przez firmę Gemma, to nie moja decyzja. Powiedziała mi to przed turniejem w Alicante, więc zagraliśmy cztery turnieje jako nr 1, wiedząc, że nie będziemy razem kontynuować. Çbyło bardzo trudne. Oboje chcieliśmy osiągnąć pierwsze miejsce, ale ciężko mi było grać, wiedząc, że mój kolega z drużyny zamierza mnie opuścić. Musiałem wydobyć z siebie to, co najlepsze. Ta sytuacja uczyniła nas silniejszymi ”.

lucia-sainz-2-finales-estrella-damm-menorca-master-final-2020-1

Z tym statusem, zbliża się do nowego sezonu z pewnością siebie i mając zaledwie 19, 8. miejsce w wyścigu 2020, do którego należy przyszłość: „Uderzające jest to, że ma zaledwie 19 lat i jest już na szczycie. Mimo młodego wieku jest zawodniczką, która była w pierwszej czwórce par i to jest niesamowite. Postaramy się szybko dostosować jak najlepiej wykorzystaj naszą parę. Jest bardzo szybka, aktywna i może uczynić naszą grę bardzo dynamiczną. Przyniesie też radość. Jest zawodniczką, która zawsze się uśmiecha, a to jest bardzo ważne w grze padel".

Bez wątpienia wkład Gaby Reca w rozwijanie automatyzmu gry i tworzenie prawdziwej więzi pomiędzy bardzo doświadczonym graczem a młodym studentem o nieograniczonym potencjale będzie ogromną wartością dodaną i wielkim wyzwaniem dla argentyńskiej legendy. !

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)