Jak wiemy z Lyon Open w lutym zeszłego roku, Gael Monfils chciałby być w stanie wziąć udział w mistrzostwach Francji. Problem polega jednak na tym, że we wrześniu jego program tenisa nie pozwoli mu uczestniczyć w etapach pośrednich, zanim ostatecznie dojdzie do finału mistrzostw Francji padel.

Szkoda dla niego. Ale szkoda dla padla.

Dlatego powinien być kwalifikowany bezpośrednio. Możliwe? Niełatwe

„Małe” odstępstwo od FFT, aby zostało zaakceptowane bezpośrednio w finale mistrzostw Francji wiosła 2017, byłoby bardzo dobrym pomysłem.

Komu towarzyszyć Gael Monfils?

Oczywiście myślimy o Robinie Hazizie, francuskim mistrzu padel 2015 i 2016, którzy dzisiaj szukają partnera. Robin Haziza i Gael Monfils mają już razem padla. ostatnio również bardzo dobrze spisali się na Lyon Open, kłaniając się tylko w półfinale przeciwko zwycięzcom turnieju.

Wszyscy wiemy, że Monfils na mistrzostwach francuskiej wiosła 2017 byłby bardzo dobry dla francuskiej, a nawet międzynarodowej wiosłowania. Więc mam nadzieję

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.