Jak często w tym roku, w finale znajdziemy wymarzony plakat, który w 2024 roku stał się klasykiem: Agustin Tapia / Arturo Coello kontra Ale Galan / Fede Chingotto. 3 wszędzie przed finałem„Włochy majorze Premier Padel, druga edycja w Foro Italico w Rzymie.

Galan dominuje po przekątnej w meczu z Tapią

W pierwszym secie maszynie Chingalan nie można się oprzeć we Włoszech. I prowadzi do 5/2, podwójna przerwa. Coello i Tapia są osaczeni i prawie im się to udaje, oferując sobie przerwę na powrót do stanu 5/4. Ale prowadzenie jest zbyt ważne, a zwłaszcza Tapia zbyt nieregularna, jak na jego rażący błąd na poziomie 15/30, gdy istnieje szansa na powrót do wszystkich 5 meczów. Zwłaszcza, że ​​Coello gra coraz lepiej. Set point wygrany przy stanie 40/30 (5/4) jest wspaniały, a Chingotto jest zawsze bardzo obecny w ważnych momentach. Na marginesie warto zauważyć, że Galan z pewnością wykonał swój najlepszy set na turnieju. 6/4 dla Galana / Chingotto w 45 minut.

Anegdota: zauważamy, że w pierwszym secie Fede otrzymał paskudny cios rakietą w głowę. Około 5 minut przerwy w grze. Co nie przeszkodzi Argentyńczykowi w fenomenalnym zdobyciu punktu chiquita.

Tapia / Coello: walec parowy

W drugim secie rozgrywamy te same partie z zupełnie innym scenariuszem, ponieważ podobnie jak pod koniec pierwszego seta Coello i Tapia są w swoim meczu i prezentują bardzo dobry występ. Z Galanem/Chingotto jest trudniej, para hiszpańsko-argentyńska ma głowę pod wodą. Być może musieliśmy trochę poczekać po wygraniu pierwszej rundy…

6/1 w 23 minuty na korzyść Tapii / Coello.

W przypadku Chingotto wspomnienie pierwszej edycji z pewnością powraca, ponieważ 16 lipca odbyło się na tym samym torze, na którym przegrał u boku Paquito Navarro z pierwszą światową parą, Tapia / Coello w 2 setach 7/5 7/6 (7/ 2).

Jednak dziś ma u boku Galana, zawodnika lepiej przygotowanego, aby przeciwstawić się pragnieniom argentyńskiej Tapii.

Chingo kończy z hukiem, Tapia w lodówce!

Pod koniec tego meczu zabrakło energii ostatniej nadziei dla osłabionego fizycznie Arturo Coello. W trybie „make or break” Hiszpan czasami próbuje wysłać rakietę po przekątnej… ale nie zawsze to się udaje.

A przede wszystkim Tapia jest ponownie wkładana do lodówki po przekątnej pomiędzy Chingotto i Coello. Chingotto jest najwyższym na torze Foro Italico w Rzymie. Fizycznie „zjada” Coello.

Zaskakująca może być różnica w relacjach Tapii i Coello oraz Galana i Chingotto. Kiedy Galan popełnia kilka drobnych błędów, Chingotto nie puszcza partnera i dodaje mu otuchy. Tapia i Coello są razem, ale wygląda na to, że za mało ze sobą rozmawiają. Trzeba powiedzieć, że dla Tapii czasami skomplikowane jest bycie na torze bez możliwości prawdziwego wyrażenia siebie.

Siódme spotkanie obu par, w którym Chingotto/Galan ponownie zwyciężyło w 7 setach i powaliło posiadaczy tytułu.

Wygrali ci, którzy najbardziej chcieli zwyciężyć na torze.

statystyki Chingotto Ale galan Włochy Major 2024

Bilans Chingalana wzrasta do 4/3 w stosunku do pierwszej pary światowej. W przyszłym tygodniu Galan ponownie będzie drugim graczem na świecie.

„To sen, nie chcę, żeby ktoś mnie obudził”

Ale Galan:

„W zeszłym roku nie było łatwo. Nie mogłem wygrać majora. A dzisiaj jest inaczej.”

Fede Chingotto:

„Żyję snem i nie chcę, żeby ktoś mnie obudził. Ale otwiera przede mną wszystkie drzwi na raz.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.