Ale Galán i Juan Lebron zdołali wydostać się z pułapki Sanchez / Di Nenno. Zrezygnowali z pierwszej rundy, ale zakwalifikowali się do finału bardzo dobrym powrotem.

Numer 1 narzuca się umysłowi

Sanchez i Di Nenno rozpocznij grę w najlepszy możliwy sposób. Z intensywnością we wszystkich wymianach i bardzo małą liczbą błędów (tylko 9 niewymuszonych błędów w meczu), biorą pierwszy zestaw (6/4).

ale Galan et Lebron nie są numerem 1 na darmo. Reagują crescendo, z każdym zestawem na wyższym poziomie gry. Drugi set wygrywa 6/3.

Decydujący zestaw będzie dla Ale i Juana formalnością: nowy recital wg padel wygrać 6/1.

Galan :„Zaczęliśmy źle i rzadko kiedy przegrywamy pierwszego seta. Mieliśmy świetne nastawienie. Juan był w stanie wciągnąć mnie z powrotem do gry, wywierając na mnie niewielką presję. Bardzo się cieszymy z tego nowego finału ”.

Lebron:„Mieliśmy wspaniały mecz pod względem nastawienia. Chciałbym pogratulować przeciwnikom wspaniałej gry. Jesteśmy w nowym finale i jesteśmy bardzo szczęśliwi ”.

Światowy numer 1 będzie zatem walczył o szósty tytuł w tym sezonie. Jutro zmierzą się Franco Stupaczuk i Sanyo Gutierrez, faceci wcześniej w dniu Paquito i Lima. 

Finał zapowiada się ekscytująco. Będzie to miało miejsce po finale kobiet, logicznie około 11:30.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.