Parę tygodni później list z World Padel Tour dla graczy 19 stycznia Ale Galan, jako prezes Stowarzyszenia Zawodowego padel (PPA), odpowiada znowu do prawnika WPT.

Dowiadujemy się również, że z pewnością będzie to ostatnia bezpośrednia odpowiedź na WPT.

Podczas gdy główne losowanie pierwszego Open du World Padel Tour 2022 rozpoczyna się jutro w Miami, gracze nadal wywierają presję.

I to nie przypadek, że ten list z numer jeden na świecie został wysłany dzień przed Miami… Padel Open.

"kategoryczne odrzucenie zarzutów"

Prawnicy World Padel Tour w ten sposób zagrozili graczom chcącym zagrać na FIP/QSI TOUR w tym roku:

"Jeśli nie spełnisz któregokolwiek z powyższych zobowiązań (lub jakiegokolwiek innego zobowiązania wynikającego z umowy), nie będziemy mieli innego wyboru, jak tylko podjąć kroki prawne przeciwko Tobie w celu obrony naszych praw i wartości WPT Tour, a także interesy naszych sponsorów i turniejów, w tym roszczenia odszkodowawcze."

W obliczu prawników WPT prezes PZP postanowił więc na nie odpowiedzieć bardzo wyraźnie:

Odrzucam zarzuty zawarte w liście i odrzucam wszelkie zarzuty niezgodności.

Ale Galan, prezes stowarzyszenia zawodowego padel

Rzeczywiście, światowy numer jeden wyjaśnia, że ​​jest „zaskoczony tym zakładem” na straży".

Gracze nie bojkotowali WPT pomimo gróźb i zachowań WPT „całkowicie nieodpowiedni i nieproporcjonalny”.

komisja europejska ppa vs wpt

Wsparcie FIP

Międzynarodowa Federacja Padel nie jest już sojusznikiem World Padel Tour. Nagła zmiana kursu, która zaskoczyła wielu graczy w mikrokosmosie padel. W ten sposób FIP zrzekła się WPT na rzecz obwodu Qatar Sports Investments (QSI).

Le WIEŻA FIP QSI oficjalnie staje się referencyjnym obwodem zawodowym, zgodnie z ostatnimi słowami prezesa FIP: Luigi Carraro.

Na odpowiedź WPT nie trzeba było długo czekać, ponieważ postanowiono nie pozwalać FIP na dalsze korzystanie z systemu punktowego i rankingowego. Decyzja bardzo skrytykowana przez PPA, ponieważ oznacza, że ​​punkty zgromadzone na WPT nie liczą się już w światowym rankingu.

Ale Galan kontratakuje: nadużycie dominacji przez WPT

Ale Galan wyjaśnia w ten sposób, że a „porozumienie ograniczające konkurencję może stanowić nadużycie pozycji dominującej przez SETPOINT."

PPA i FIP są również pewni tego stanu. Postanowienia WPT zostaną uznane przez sąd za nieuczciwe.

Ale Galan kończy, żądając od WPT „s”powstrzymać się od komunikacji” z nim i przestać „oskarżać go o jakiekolwiek naruszenie umowy”.

Wreszcie, numer 1 uważa, że ​​WPT gra niebezpieczną grę, ponieważ to „Utrudnia mu rozwój zawodowy (…), co może spowodować poważną i nieodwracalną szkodę.”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !