Sezony 2022 i 2023 wydają się zmierzać w kierunku bezprecedensowego wzorca. Gracze zagrają w WPT, a najlepsi wezmą udział w kilku turniejach nowy obwód FIP/QSI.

PPA i WPT: pakt o nieagresji?

W wywiadzie dla hiszpańskiej gazety As, Ale galan jakoś bronić World Padel Touri zapewnia, że ​​zawodnicy pozostaną wierni toru, który należy do nich od 8 lat. Radykalna zmiana dyskursu w porównaniu z jego ostatnie oświadczenie.

"Chcemy wypełniać nasze zobowiązania wobec firmy, która ma: tyle zrobiono dla padel" wyraża.

Życzeniem graczy byłoby zatem, aby móc zagrać w sezonie World Padel Tour, mimo podpisanie nowej umowy z QSI i FIP.

fip qsi turniej padel dla

FIP/QSI, aby spróbować zakończyć WPT?

La List FIP, adresowany do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, jest jasny w intencjach Luigiego Carraro. Celem byłoby anulowanie umowy podpisanej przez graczy z World Padel Tour, aby można było je wcześniej zwolnić. Nowy tor mógł więc w pełni rozpocząć swoją działalność.

FIP ma nadzieję, że gracze będą mogli brać udział w turniejach, które nie pokrywają się z harmonogramem WPT, bez konieczności płacenia kar na rzecz WPT. Zawodnicy nie mają umowy o pracę i wydaje się zrozumiałe, że we Wspólnocie Europejskiej ta wyłączność nie mogła zostać utrzymana.

Dlatego obecną misją FIP jest zwalczanie tego, co można uznać za monopol z wyłączeniem wolności konkurencji. Wydaje się zatem, że gracze są na dobrej drodze, aby pozostać poza bitwą i będą zadowoleni z gry tam, gdzie jest to dla nich najwygodniejsze. To za niecałe dwa tygodnie zacznie się w Miami !

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !