Padel Magazine - 15 i 16 marca najlepsi gracze padel z północy północnej części Francji spotkali się na Padel Park w Laval, klubie padel hala składająca się z 3 kortów.

Do rywalizacji stanęło 8 par, a duża połowa mogła zająć pierwsze miejsce. To znaczy konkurencja, która była...

Te 8 drużyn zostało najpierw wysłanych w dwóch pulach złożonych z 4 drużyn.

Publiczność składa się z graczy padel ale także squash, badminton i piłkarze mogli cieszyć się widowiskiem od bardzo zaciętych meczów od samego początku. W szczególności widzieliśmy bardzo trudny mecz pomiędzy Lepanse/Dubourg L. a Garnier/Devrand. To przyszli finaliści Garnier-Devrand wygrali w 2 setach, ale bez obaw, zwłaszcza w drugim secie. Trzeba powiedzieć, że jednym z punktów zwrotnych meczu był ogromny hałas, który usłyszeliśmy po zderzeniu rakiety Loïca Lepanse'a z nadgarstkiem jego partnera Luca. Luca jednak kontynuował grę i swój turniej z odwagą... Więcej strachu niż szkody, bo następnego dnia jego nadgarstek odzyskał kolory i żywotność.

W drugiej grupie również widzieliśmy mecz, w którym parze niewiele brakowało do wycofania się z turnieju. Rzeczywiście, para Binisti / Houard rozegrała swój pierwszy mecz także z innymi przyszłymi finalistami turnieju Boissé i Touzard. Po nieszkodliwej piłce Franck Binisti skręcił prawe kolano. Po kilku minutach przerwy i elastycznej ortezie podtrzymującej kolano gra została wznowiona. Miejscowa para obroniła piłkę od 1er ustawiony, a następnie obrócony do wielkiego zwycięstwa.

Drugim wielkim meczem kur był ponownie ten zespół Port-Marly i drugi zespół Champigny w składzie Gimenez i Magat. To był 2e razy w ciągu dwóch tygodni te pary mierzyły się ze sobą w oficjalnych rozgrywkach. W powietrzu wisiała zemsta… A zespół Champiny wyraźnie dał do zrozumienia, że ​​chce „ zjedz tych gości z 78 ”...

Yvelinois zostali całkowicie przytłoczeni nieustannym biciem Campinois i zakończyli się przegraną pierwszego seta (6/3). Drugi set rozpoczął się podobnie, przegrywając 3:0. Jednak zespół Pyramids znalazł środki, aby wrócić i wygrać ten mecz po 2 godzinach gry.

Kolejny bardzo gorący pojedynek rozegrał Sebastien Ruiz – Benjamin Meilhoc oraz Romain Dusbourg – Aymeric Meslin. Na porządku dziennym było napięcie i pot. Ale ostatecznie to lokalna drużyna zdoła sprowadzić go w trzech setach.

Końcowe fazy były ostatecznie szybsze niż oczekiwano, w szczególności półfinały i finał, raczej szybkie. Wielkie gry poprzedniego dnia wydawały się boleć fizycznie. Ale nie tylko. Simon Boissé, zawodnik zakwalifikowany do finału, wysłał drużyny gości do restauracji, gdzie " dużo jedliśmy ". Dość powiedzieć, że następnego dnia niektóre drużyny nadal trawiły swój mecz na korcie i poza nim.

Ostatecznie para Boissé – Touzard przegra w finale z innym lokalnym zespołem Garnier – Devrand przegrywając w 2 setach: 7/5 6/3. Trzeba powiedzieć, że Justin Garnier i Samuel Devrand doskonale się uzupełniają przede wszystkim bardzo regularnym poziomem gry przez cały weekend.

Justin Garnier i Samuel Devrand wykazali, że padel Francuzi musieli na nich polegać. Uznanie dla nich!

Należy zauważyć, że 3 z 4 par laval biorących udział w tym regionalnym turnieju znajdują się w pierwszej czwórce (patrz tabela poniżej lub nasza strona na Facebooku).