Padel Magazine – Le 15 et 16 mars, les meilleurs joueurs de padel du nord de la moitié nord de la France s’étaient donnés rendez-vous au Padel Park à Laval, le club de padel indoor composé de 3 terrains.

Starły się pary 8, a duża połowa mogła zająć pierwsze miejsce. To znaczy, że konkurencja była ...

Te zespoły 8 zostały najpierw wysłane do dwóch kurcząt złożonych z zespołów 4 każda.

Publiczność złożona z graczy Padel, ale także squash, badminton i piłkarze mogli cieszyć się widowiskiem od bardzo muskularnych meczów od samego początku. Widzieliśmy w szczególności bardzo trudny mecz Lepanse / Dubourg L. i Garnier / Devrand. To przyszli finaliści Garnier-Devrand, którzy wygrali w zestawach 2, ale nie mieli żadnych obaw, w tym drugiego zestawu. Trzeba powiedzieć, że jednym z punktów zwrotnych meczu był ogromny hałas, który słychać w wyniku starcia między rakietą Loïc Lepanse a nadgarstkiem jego partnera Lucy. Luca jednak kontynuował grę i swój turniej z odwagą ... Więcej strachu niż krzywdy, ponieważ następnego dnia jego nadgarstek odzyskał kolory i żywotność.

W drugiej puli był też mecz, w którym para nie była daleko od wycofania się z turnieju. Rzeczywiście para Binisti / Houard rozegrała swój pierwszy mecz z innymi przyszłymi finalistami turnieju Boissé i Touzard. Po nieszkodliwej piłce Franck Binisti zablokował prawe kolano. Po kilku minutach gry i delikatnym sprzęcie wspierającym kolano gra została wznowiona. Lokalna para uratowała piłkę od 1er set następnie przeszedł do pięknego zwycięstwa.

Drugim wielkim meczem grup była nadal drużyna Port-Marly i druga drużyna Champigny złożona z Gimeneza i Magata. To był 2e raz na dwa tygodnie pary te spotkały się w oficjalnych zawodach. W powietrzu panowała zemsta ... A drużyna Champiny wyraźnie wskazała, że ​​chcą " zjedz tych gości z 78 ”...

Yvelines zostali całkowicie przytłoczeni ciągłymi uderzeniami Campinois i spowodowali utratę pierwszego zestawu (6 / 3). Drugi zestaw rozpoczął się w ten sam sposób, prowadzony przez 3 / 0. Ale zespół Pyramids znalazł zasoby, aby wrócić i wygrać tę grę po czasie meczu 2.

Kolejny bardzo gorący mecz odbył się między Sebastienem Ruizem - Benjaminem Meilhocem i Romainem Dusbourg - Aymeric Meslin. Napięcie i pot były na spotkaniu. Ale wreszcie to lokalny zespół zdoła zaimportować go w trzech zestawach.

Końcowe etapy były w końcu szybsze niż się spodziewano z półfinałami i finałami, raczej sprawnie. Wydawało się, że wielkie gry z poprzedniego dnia bolały fizycznie. Ale nie tylko Simon Boissé, wykwalifikowany zawodnik do finałów, wysłał drużyny gości do restauracji, w której „ jedliśmy dużo ”. Tyle, aby powiedzieć, że następnego dnia niektóre drużyny kontynuowały trawienie meczu na boisku i poza nim.

W końcu para Boissé - Touzard padnie w finale z inną lokalną drużyną Garnier - Devrand przegrywając w zestawach 2: 7 / 5 6 / 3. Trzeba powiedzieć, że Justin Garnier i Samuel Devrand doskonale uzupełniają się bardzo regularnym poziomem gry przez cały weekend.

Justin Garnier i Samuel Devrand pokazali, że francuska wiosła musiała na nich polegać. Gratulacje dla nich!

Należy zauważyć, że 3 z par laval 4 biorących udział w tym regionalnym turnieju znajduje się w górnej części 4 (patrz tabela poniżej lub nasza strona na Facebooku).

Franck Binisti - Padel Magazyn

Ostateczny ranking turnieju Padel 15 / 16 Mars:

1 GARNIER JUSTIN - DEVRAND SAMUEL

2 BOISSE SIMON - KAMIEŃ TOUZARD

3 BINISTI FRANCK - HOUARD NICOLAS

4 DUBOURG ROMAIN - AYMERIC MESLIN

5 LEPANSE LOIC - DUBOURG LUCAS

6 GIMENEZ SYLVAIN - MAGAT FILIPPE

7 RUIZ SEBASTIEN - MEILHOC BENJAMIN

8 DRAULT LUCIEN - DUBOIS SEBASTIEN

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.