Padel Magazine - 15 i 16 marca najlepsi gracze padel z północy północnej części Francji spotkali się na Padel Park w Laval, klubie padel Indoor składa się z 3 kortów.

Starły się pary 8, a duża połowa mogła zająć pierwsze miejsce. To znaczy, że konkurencja była ...

Te zespoły 8 zostały najpierw wysłane do dwóch kurcząt złożonych z zespołów 4 każda.

Publiczność złożona z graczy z padel ale także gracze w squasha, badmintona i piłkarze mogli cieszyć się pokazem od samego początku bardzo muskularnymi meczami. Widzieliśmy w szczególności bardzo trudny mecz pomiędzy Lepanse / Dubourg L. i Garnier / Devrand. To przyszli finaliści Garnier-Devrand wygrali w 2 setach, ale bez żadnych obaw, zwłaszcza w drugim secie. Trzeba powiedzieć, że jednym z punktów zwrotnych meczu był ogromny hałas, który usłyszeliśmy po szoku między rakietą Loïca Lepanse a nadgarstkiem jego partnera Luca. Luca jednak odważnie kontynuował grę i turniej… Więcej strachu niż krzywdy, ponieważ następnego dnia jego nadgarstek odzyskał kolory i żywotność.

W drugiej puli widzieliśmy również mecz, w którym para nie była zbyt daleko od wycofania się z turnieju. Rzeczywiście, para Binisti / Houard rozegrała swój pierwszy mecz także z innymi przyszłymi finalistami turnieju Boissé i Touzard. Po nieszkodliwym pocisku Franck Binisti zablokował mu prawe kolano. Po kilku minutach przerwy w grze i elastycznej ortezie podtrzymującej kolano, gra została wznowiona. Lokalna para zapisała 1er set następnie przeszedł do pięknego zwycięstwa.

Drugim wielkim meczem dla kur była znowu ta drużyna z Port-Marly i druga drużyna z Champigny, w skład której wchodzą Gimenez i Magat. To był 2e razy w ciągu dwóch tygodni te pary znalazły się naprzeciw siebie w oficjalnych rozgrywkach. W powietrzu wisiała zemsta… A zespół Champiny jasno dał do zrozumienia, że ​​chcą „ zjedz tych facetów z 78 ”...

Yvelines zostali całkowicie przytłoczeni ciągłymi uderzeniami Campinois i spowodowali utratę pierwszego zestawu (6 / 3). Drugi zestaw rozpoczął się w ten sam sposób, prowadzony przez 3 / 0. Ale zespół Pyramids znalazł zasoby, aby wrócić i wygrać tę grę po czasie meczu 2.

Kolejny bardzo gorący mecz odbył się między Sebastienem Ruizem - Benjaminem Meilhocem i Romainem Dusbourg - Aymeric Meslin. Napięcie i pot były na spotkaniu. Ale wreszcie to lokalny zespół zdoła zaimportować go w trzech zestawach.

Końcowe etapy były w końcu szybsze niż się spodziewano z półfinałami i finałami, raczej sprawnie. Wydawało się, że wielkie gry z poprzedniego dnia bolały fizycznie. Ale nie tylko Simon Boissé, wykwalifikowany zawodnik do finałów, wysłał drużyny gości do restauracji, w której „ jedliśmy dużo ”. Tyle, aby powiedzieć, że następnego dnia niektóre drużyny kontynuowały trawienie meczu na boisku i poza nim.

W końcu para Boissé - Touzard padnie w finale z inną lokalną drużyną Garnier - Devrand przegrywając w zestawach 2: 7 / 5 6 / 3. Trzeba powiedzieć, że Justin Garnier i Samuel Devrand doskonale uzupełniają się bardzo regularnym poziomem gry przez cały weekend.

Justin Garnier i Samuel Devrand wykazali, że plik padel Francuzi musieli na nich liczyć. Brawo im!

Należy zauważyć, że 3 z par laval 4 biorących udział w tym regionalnym turnieju znajduje się w górnej części 4 (patrz tabela poniżej lub nasza strona na Facebooku).

Franck Binisti - Padel Magazine

Ostateczny ranking turnieju padel od 15-16 marca:

1 GARNIER JUSTIN - DEVRAND SAMUEL

2 BOISSE SIMON - TOUZARD PIERRE

3 BINISTI FRANCK - HOUARD NICOLAS

4 ROMAN DUBOURG - MESLIN AYMERIC

5 LEPANSE LOIC - DUBOURG LUCAS

6 GIMENEZ SYLVAIN - MAGAT PHILIPPE

7 SEBASTIAN RUIZ - MEILHOC BENJAMIN

8 DRAULT LUCIEN - DUBOIS SEBASTIEN

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.