Po bardzo skomplikowanym zwycięstwie w regionalnych fazach ligi CBBL para Garnier / Binisti wznowiła grę, wygrywając turniej Padel Attitude w tę niedzielę.

Padel Attitude, centrum padel znajduje się w Lesquin (Lille), « z pewnością zaoferował największy turniej Padel „na północ Francji” pod względem poziomu w ten weekend Wyjaśnił Pascal Duhamel, jeden z menedżerów klubu Padel.

Turniej przeznaczony był tylko dla doświadczonych graczy. turniej składał się z

  • 5 Pary belgijskie
  • Regionalne pary mistrzowskie 2 (League of Flanders i Basque Coast League)
  • Robin Haziza, jeden z najlepszych francuskich piłkarzy i zakwalifikowany do finału mistrzostw Francji wraz ze swoim kolegą z drużyny Jérémy Scatena pozostał w Nicei.
  • Duże pary ligi Flandrii
  • Pary paryskie.

Turniej rozgrywany był pod wielkim upałem. Zdecydowanie, jak wskazał Jeremy Gala, jeden z najlepszych belgijskich graczy, który uczestniczył w międzynarodowej przygodzie na Palma de Mallorca w zeszłym roku: W grudniu graliśmy na 0 stopniach, a tam o 30, robią to celowo chtis? ”. Jeśli warunki klimatyczne są bardzo zróżnicowane, jedno jest zawsze bardzo gorące: atmosfera.

Turniej składał się zatem z par 20 i kur 4 z 5. Ostatnia z każdej grupy została wyeliminowana bezpośrednio. I tak znaleźliśmy wszystkich rozstawionych wiernych do pozycji w finałowym stole.

Numer 1 tabeli składającej się z Thibauta Nolleta, jednego z menedżerów klubu związanego z Robinem Hazizą, przyszedł specjalnie na tę okazję, nie spotkał się z oporem aż do finału. Jednak w półfinale Nollet / Haziza spotkał się z przedstawicielami Flanders League Romanowski / Dulion, kompletną parą i trudną do grania ... Ale Thibaut Nollet i Robin Haziza wygrali 6 / 2.

Nieco niżej w tabeli znaleźliśmy naszą paryską parę Berrafato / Lippe, która przegrała z jedną z belgijskich par Evrard / Ryckaert.

Jednak po stronie belgijskiej małe rozczarowanie dotkliwą porażką na dole tabeli Leroi (nazywanego „królem lwa”) / iorgu ze słynną i nieuniknioną parą Lille Saleta / Tanfin (6/1).

Para Binisti / Garnier miała znacznie trudniejszy debiut z setami i dużym Justinem Garnierem, który przezwyciężył pewną nieobecność swojego kolegi z drużyny w pierwszych meczach.

W ćwierćfinale na dole tabeli wygrana Binisti / Garnier przeciwko Salecie / Tanfin (7 / 6 po zapisaniu piłek meczowych 4 i Fievet / Destombes przeciwko Evrard / Ryckaert (7 / 5) ,

W finale Binisti / Garnier tak naprawdę nie mają wyboru. Aby wygrać, koniecznie będzie unikać skrzynki Robin Haziza. Thibaut Nollet stał się celem jego przeciwników. Pomimo jego waleczności i niesamowitej ewolucji ostatnio, zmęczenie sprawia, że ​​popełnia błędy.

Binisti / Garnier w końcu wygrywa z Nollet / Haziza (6 / 3).

Franck Binisti i Robin Haziza nie odchodzą od siebie, ponieważ spotkają się na etapie wstępnych kwalifikacji World Padel Tour w Real Padel Klub w Sophii 5 i 6 września.

Zespół Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.