Gautier Boutel, 52. francuski zawodnik, zamienił swoją ligę PACA na ligę Normandii i 3. etap rozgrywek Cupra Padel Wycieczka w Obszarze Padel, nowy klub padel w Deauville.

Duch P25/P250

„Znam ten tor przeznaczony dla graczy amatorów i który się rozwija. Na Cuprze jest sporo ludzi Padel Okrągły. Ludzie w całym klubie zatrzymują się, aby zobaczyć to wydarzenie, aby obejrzeć padel i odkryj.

Uwielbiam ten trunek w dwóch poziomach: P25 i P250. Dzięki temu początkujący gracze mogą zobaczyć, jak grają bardziej doświadczeni gracze.

Widzieliśmy także kilku dobrych, małych graczy P250, którzy chcieli wygrać. Ale podczas wystawy byliśmy silniejsi z Corentinem. Uff!

Z Corentinem Devaux (300 najlepszych Francuzów z ligi Hauts-de-France) zrobiliśmy razem sporo P500. Dla mnie to dobre doświadczenie.”

Pozwól piłce minąć!

„Jestem nauczycielem padel również dlatego radzę początkującym, zwłaszcza tenisistom, aby najpierw przepuścili jak najwięcej piłek, aby trochę zaaklimatyzować się przy oknach. Bo to właśnie będzie dla nas, tenisistów, najbardziej skomplikowane.

Graczom na poziomie P250 musimy im powiedzieć, że mają prawo nieco bardziej różnicować się na górze. Tutaj, w Cuprze Padel Tour, widzę wielu, którzy bardzo dobrze rozbijają. Problem w tym, że tylko oni wiedzą, jak to zrobić. A to szkoda. Powinni spróbować wymyślić inne ruchy, np bandejaThe viborai mają nieco pełniejszą paletę.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.