Zaczynasz o padel ? Zakochałeś się w tym sporcie do tego stopnia, że ​​postanowiłeś porzucić swój sport rakietowy struny do przełączenia padel. Problem ? Nie możesz kontrolować tego odbicie na szkle. Pomożemy Ci.

To z pewnością jeden z najczęstszych problemów wśród graczy. początkujący à intermédiaires kto zaczyna grać? padel a które zaczynają się od zbiórek w oknach: gdzie i jak ustawić się do obrony piłek. Bardzo często rozwiązaniem, które znajdujemy, jest postawienie pala w opozycji, aby nie przepuścić…

Ale chciałeś dogłębnie zająć się problemem. Podjąłeś decyzję o wzięciu lekcji, a teraz rozumiesz, jak to zrobić, przygotowanie, umiejscowienie, wpływ, zakończenie gestu, wszystko jest idealne. Ale kiedy nadchodzi mecz, katastrofa, wciąż jesteś za daleko...

Metoda „odwrót, by lepiej skakać”

Pomysł jest następujący. Jeśli na początku gry nie możesz wybić piłek przez okno, są za daleko od ciebie, pozwól kilku przejść, aby zobaczyć, gdzie będzie drugie odbicie na ziemi. Ryzykujesz utratę 1,2 lub nawet 3 punktów na początku gry, ale wtedy zrozumiesz, gdzie się ustawić, aby odzyskać piłki przeciwników.

Zgadzamy się, że na poziomie początkującym gracze nie różnią się zbytnio szybkością piłki, więc są szanse, że odbicie będzie bardzo często takie samo. Mówimy o drugim odbiciu, które będzie poza linią serwisową, zwykle niecałe 2 metry od niej.
Na poziomie średniozaawansowanym technikę tę można zastosować podczas wysokich balów. Twoi przeciwnicy przyspieszają, a ty wciąż jesteś daleko do odbicia na szybie? Dzięki temu będziesz wiedział, jak lepiej ustawić się, aby odzyskać siły po atakach.

Znaleźć rozwiązanie

Le padel to gra o miejsca, o pozycje na torze. Dopóki nie przyswoiłeś sobie prędkości, odbić, efektów i nie zdobyłeś tego doświadczenia, które pozwoli ci czuć się komfortowo w obronie, a zwłaszcza przy wyjściach przez okna, musisz znaleźć rozwiązanie. Może ta technika będzie dla Ciebie skuteczna, ponieważ kiedy zrozumiesz odbicia przeciwników i stracisz kilka punktów na początku gry, będziesz później z siebie dumny i gotowy do walki o zwycięstwo. Chodźmy! 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.