Gemma Triay et Luca Sainz wczoraj wygrali pierwszy tytuł na World Padel Tour w roku 2020, po wielkim meczu z Marrero/Josemarią.

Lucía Sainz i Gemma Triay, dwie weteranki padel mistrzostwa świata kobiet przez ich staż pracy na profesjonalnym torze, miał trudności w ostatnich tygodniach, aby mieć widoczność. Mimo finału w Madrycie ich ranking i być może brak szczęścia sprawiły, że na ekranach było ich stosunkowo mało. Niemniej jednak zawsze na zmiany, często byli trochę „porażeni” przez organizację.

Na Sardynii, na świeżym powietrzu, Gemma i Lucia wyprostowały sprawę. Jednak nie zepsuci losowaniem, udało im się zdobyć drugi tytuł w 2020 roku, na koniec turnieju na wysokim poziomie, podczas którego będą mieli pokonać trzy najlepsze pary na świecie. Po opanowaniu pierwszych dwóch rund, przestrzegając kolejności klasyfikacji, przyszedł moment, w którym trzeba było prześcignąć samych siebie.

1/4 finału przeciwko numerom 2, Alejandra Salazar i Ariana Sanchez. Mecz rozpoczął się z hukiem, aby zadać czyste i bezbłędne 6/3. Drugi set będzie bardziej przewieszony i padnie po stronie faworytów 6/3. Wreszcie, i to właśnie tam musiał być mentalny spust, trzeci set będzie bardzo zacięty i zakończy się pojedynczym przełamaniem na koniec meczu, aby zakończyć się wynikiem 7/5.

Ponownie połącz się z telewizorem. W półfinale na pewno będą widoczni, a tam trzeba dobrze wypaść. Młoda para, niełatwa w zarządzaniu, bo gra bardzo dobrze, Marta Ortega i Bea González. Zbyt silne. Gemma i Lucía nie pozostawiają szans młodym zawodniczkom i zadają 6/3 6/3 już myśląc o finale, który odbędzie się po południu. Mniej czasu na torze to więcej czasu na regenerację i podejście do finału w dobrej kondycji fizycznej.

Niezwykły finał. Prawie 3 godziny gry. Pierwszy set miał charakter demonstracyjny. Początek meczu identyczny jak we wszystkich pozostałych meczach turnieju. Brzuchem przy ziemi nie dajemy szans przeciwnikom i wygrywamy 6:0 z Martą Marrero i Paulą Josemaríą, numery 1. Drugi set mógł być końcem meczu. Tie-break przegrany 10/8. Trzeci set był rozgrywany na nerwach i trzeba zaznaczyć, że praca włożona przez Sainz/Triay opłaciła się. 3 punkty meczowe przeciwko nim w tie-breaku trzeciego seta przed wygraną 9/7. Rozkosz.

Kredyt wideo: World Padel Tour

Sainz/Triay jest teraz piąta para, która zdobyła tytuł dziewcząt! Następny turniej odbędzie się w ich ojczyźnie, Minorce. Gemma i Lucía będą chciały wybrać się na drugą koronację i tym samym dołączyć do Sancheza/Salazara, ale ich przeciwnicy na pewno nie usłyszą tego w ten sposób. Konkurencja w pełnym rozkwicie dla dziewczątKu naszej największej radości!