Martita Ortega i Sofia Araujo wygrały etap Genova P2 przeciwko czołowej parze świata, Ari Sanchezowi i Pauli Josemarii, w 2 setach 6/3 7/6 (1).

Nieudany wyjazd Josemarii/Sancheza

Początek pierwszej rundy powinien zostać zapomniany przez wiodącą parę świata. Zdecydowanie za dużo niewymuszonych błędów, brak możliwości utrzymania wymiany z Ortegą i Araujo, którzy wykazują więcej chęci na torze. Niewielki wzrost energii w czwartym meczu pozwolił Josemarii i Sanchezowi w końcu wygrać swój pierwszy mecz w tym finale (z przerwami). Ale ten trudny początek seta będzie ich drogo kosztować. Nic więc dziwnego, że para hiszpańsko-portugalska zwyciężyła po kolejnym bezpośrednim błędzie Ariego Sancheza po przekątnej Sofii Araujo.

Jak pokazał jednak ostatni gem pierwszego seta, Araujo i Ortega nie muszą podejmować dużego ryzyka. Nawet Martita Ortega czasami ma poczucie winy, że nie wkłada wystarczającej mocy w swoje uderzenia. Ale po co robić więcej, skoro musisz po prostu wprowadzić piłkę do gry?

Były zawodowy zawodnik padel teraz trener Nerone uśmiecha się, bo wie, że jego podopieczni mają właściwe prowadzenie w meczu z czołową parą świata. Ale to jeszcze nie koniec. Przy 16 niewymuszonych błędach Sancheza i Josemarii w jednym secie w porównaniu do 6 Ortegi i Araujo, szybko rozumiemy, że porażka jedynek na świecie może się zakończyć...

6/3 Ortega / Araujo

Araujo/Ortega potwierdza

W drugim secie mecz był zacięty, ale liczne błędy czołowej pary świata ledwo zmalały. Jednak gdy utrzymają swój zwykły poziom, dominują Josemaría i Sanchez. Jednak dziś hiszpańska para nie jest w stanie utrzymać wystarczającego poziomu.

Prawie pod koniec gry Josemaria i Sanchez są o krok od wygrania drugiego seta. Przy stanie 4/5 Ortega i Araujo obronili dwa punkty meczowe przy podaniu Martity. Ari Sanchez wydaje się nie mieć nóg, czy naprawdę jest dzisiaj na 100% sprawny? Regularnie wpada w swoją strefę, a Josemaria ma trudności z pokryciem wolnych przestrzeni pozostawionych przez jej partnera.

W tej chwili pierwsza para na świecie tak naprawdę nie uczestniczy w meczu i na koniec meczu zanotuje w sumie 33 niewymuszone błędy przy 15 przeciwnikach. W tym finale wyraźnie widać szansę dla outsiderów. Ortega i Araujo grają bardziej fair, ale mimo błędów przeciwników nie potrafią wykorzystać przewagi.

W tie-breaku drugiej rundy silniejsze we wszystkich obszarach gry Martita Ortega i Sofia Araujo zadały 7/1 wiodącej parze świata.

araujo ortega genova P2

Araujo: pierwsza Portugalka, która zdobyła tytuł Premier Padel

To historyczne, że Araujo w końcu zdobywa ważny tytuł na zawodach zawodowych (oprócz tytułu Challengera w zeszłym roku w Alicante). Są to oczywiście niezwykłe początki nowego stowarzyszenia 2.0 pomiędzy Ortegą i Araujo.

Dla Seby Nerone jest to niewątpliwie pierwsze zwycięstwo w roli trenera w zawodowym turnieju. Kończy się łzami.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.