Znamy pierwszych finalistów Genova P2: Marta Ortega et Sofia Araujo. Zwyciężyła para hiszpańsko-portugalska Carmen Goenaga / Virginia Riera. Półfinał outsiderami co w związku z tym oferuje zupełnie nieoczekiwaną parę w finale tego turnieju.

Zwyciężyła para hiszpańsko-portugalska 6 / 1 6 / 4 w ciągu 1:50 gry mają zatem pierwszy wspólny finał!

Szybki pierwszy set

Marta Ortega i Sofia Araujo świetnie rozpoczęły to spotkanie, zadając cios 12 punktów z rzędu et trzy wyłączenia do Virginii Riery i Carmen Goenagi. Ci ostatni zostali całkowicie osaczeni przez siłę Portugalczyków i wytrąceni z równowagi przez konsekwentność Hiszpana.

Krótko mówiąc, pierwszy set był prawdziwym recitalem Ortegi i Araujo, którzy imponowali w grze serwisowej, a w ważnych momentach byli realistyczni: dwie przerwy zamienione na dwie okazje.

Pierwsza runda zakończyła się zatem solidnym remisem 6/1 dla czwartego rozstawionego, który w ten sposób zyskał przewagę w pierwszym półfinale.

Opór Ortegi / Araujo

Wygląd drugiego seta był zupełnie inny od pierwszego, w którym udział wzięły Carmen Goenaga i Virginia Riera udało im się odnaleźć w tym meczu swój rytm i zdobył punkty. Mimo kilku chwil ekscytacji udało im się dotrzymać zobowiązań i stawić czoła parze Araujo/Ortega.

Każdy mecz serwisowy był szczególnie zacięty, a obie drużyny szły łeb w łeb. Carmen Goenaga, który miał na koncie swój pierwszy półfinał Premier Padel, stopniowo ujawnił się, aby opracować bardziej agresywną i precyzyjną grę.

Punktem zwrotnym meczu był wynik 4:3 dla Riery i Goenagi, gdzie ten ostatni miał kilka break pointów na serwis w secie. Każdą z tych szans doskonale obroniły i uratowały Marta Ortega i Sofia Araujo, który ostatecznie wygrał tę grę.

Z tyłu zaoferowali sobie pierwsze przełamanie w drugiej rundzie i potrafili serwować w meczu. Rozstawiony z numerem 4 nie przegapił swojej szansy i tym samym jako pierwszy zakwalifikował się do finału Genova P2!

Spotkają się ze zwycięzcami drugiego półfinału przeciwnych drużyn Paula Josemaría et Ariany Sanchez (TS1) do Klaudia Fernandez et Gemma Triay (ST3).

Pozostała część programu tutaj:

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.