Miasto Gijón przygotowuje się do zorganizowania po raz pierwszy sceny Premier Padel. W dniach 24 lutego – 2 marca br Gijón Premier Padel P2 będzie drugim etapem kalendarza na rok 2025 Premier Padel Tour i pierwszy w Hiszpanii. Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy piątek o 12:00 w cenie zaczynającej się od 20 euro, ze specjalną stawką 7,50 euro na fazy kwalifikacyjne.

Wydarzenie to, wspierane przez Radę Miasta Gijón za pośrednictwem Miejskiej Rady ds. Sportu, podkreśla zaangażowanie miasta w sport na wysokim poziomie i jego chęć zabłyśnięcia na scenie międzynarodowej. TO Palacio de Deportes de la Guia – Prezydent Adolfo Suárez został wybrany na gospodarza tego ważnego turnieju, oferując mieszkańcom Gijón możliwość zobaczenia, jak najlepsi gracze w padla na świecie rywalizują po raz pierwszy w swoim mieście.

Po roku 2024, naznaczonym etapami w Sewilli, Maladze, Madrycie, Valladolid i Barcelonie, Hiszpania potwierdza swoje centralne miejsce w świecie padla. Gijon Premier Padel P2 otworzy sezon hiszpański 2025, a następnie zaplanowano kolejne przystanki w Maladze (14–20 lipca), Valladolid (23–29 czerwca), Madrycie (1–7 września) i Barcelonie (8–14 grudnia).

« Zorganizuj Gijón Premier Padel P2 to niepowtarzalna szansa. To wydarzenie stawia Gijón w czołówce światowej sceny padel i tchnie nową energię w miasto, którego historia jest ściśle związana ze sportem na wysokim poziomie. Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli powitać największe gwiazdy tego sportu i zobaczyć, jak Palacio de Deportes wibruje” – powiedziała Carmen Moriyón, burmistrz Gijón.

Joan Cusco, prezes Octagon Spain, również podkreśliła wagę tego wydarzenia: „Jesteśmy zachwyceni możliwością zorganizowania Gijón Premier Padel P2 w mieście o bogatych tradycjach sportowych. Najlepsi zawodnicy świata po raz pierwszy dzięki torowi przybędą do Gijón Premier Padel. Jesteśmy pewni, że pasja i entuzjazm mieszkańców sprawią, że turniej ten będzie ogromnym sukcesem. »