Miasto Gijón mógłby pomieścić scenę Premier Padel w tym sezonie. Według źródeł miejskich i „Nowa Hiszpania” zaawansowane negocjacje mają na celu zorganizowanie pierwszej imprezy torowej w Hiszpanii zaplanowanej na 24 lutego – 2 marca 2025 r.
Wydarzenie odbyłoby się o godz Pałac Sportu La Guía, infrastrukturę sprawdzoną już podczasATP Gijon Open tenisa w 2022 roku, a także podczas turniejów padla, wzmacniając tym samym swoją kandydaturę jako idealnego miejsca na turniej tej skali.
Strategiczny krok dla kalendarza Premier Padel
W tymczasowym harmonogramie ogłoszonym przez Premier Padel, w programie uczestniczy już kilka hiszpańskich miast, takich jak Madryt, Barcelona i Valladolid. Jednak dwie inne imprezy nie potwierdziły jeszcze lokalizacji, w tym etap P2 w lutym i etap P1 zaplanowany na 28 kwietnia–4 maja. Jeśli wybrane zostanie Gijón, będzie to jedyne miasto w północnej Hiszpanii, które w 2025 roku będzie gospodarzem zawodów na tym torze.
Korzyści gospodarcze i sportowe dla Gijón
Zdaniem władz lokalnych organizacja tego etapu będzie miała pozytywny wpływ na region, zarówno pod względem gospodarczym, jak i sportowym. Wybór daty odbywa się w niskim sezonie turystycznym i prawdopodobnie równolegle z uroczystościamiAnthroxu, ożywiłoby sektor usług i przyciągnęło turystów. Dla porównania turniej ATP Gijón Open wygenerował lokalne korzyści gospodarcze o wartości ponad 7 milionów euro.
Pałac sportowy La Guía i infrastruktura hotelowa Asturii są uważane za odpowiednie, aby pomieścić najlepszych graczy na świecie.
Nieuchronna decyzja
Oczekuje się, że ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona wkrótce. Jeśli dojdzie do skutku, Gijón dołączy do międzynarodowego kalendarza, który będzie następnie przechodził przez miasta takie jak Cancún czy Miami.

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !