Z okazji Światy Padel 2020 które są obecnie rozgrywane w Doha, Padel Magazine miałam okazję się spotkać Gilles Morettona.

Małe przypomnienie dla tych, którzy go nie znają, ten były zawodowy tenisista jest oczywiście prezesem Francuska Federacja Tenisowa (FFT).

Podczas tej wymiany były tenisista zwierzył się z tego, co myśli o tych wielkich zawodach w niesamowitych warunkach w Katarze.

„Organizacja, która przekracza oczekiwania”

Biorąc pod uwagę zdjęcia i idealną oprawę, jedno jest pewne: katarski organizatorzy nie zrobili rzeczy połowicznie.

Rzeczywiście, kiedy widzimy stoki, hotele i wszystkie udogodnienia na miejscu, możemy powiedzieć, że postawiły sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Wszyscy zawodnicy zgadzają się, że ewoluowali od początku tygodnia w ciągu kilku lat więcej niż idealne środowisko.

„To wspaniały konkurs, zorganizowany w pięknym kraju i możemy powiedzieć, że jest to świetna promocja dla padel" Powiedz nam Gillesa Morettona.

Largeron Moretton Katar 2020 padel mondial

Eric Largeron (z lewej) i Gilles Moretton (z prawej), obecni w Katarze na Mistrzostwach Świata Padel

 

Dodaje to za niego „Ten Mondial to Rolls-Royce organizacji. TENStandard jakości ewoluował we właściwym kierunku w związku ze wzrostem padel".

Może to być bardzo dobry sposób na zmotywowanie kolejnych krajów-gospodarzy do zorganizowania imprez tej rangi.

Jak wskazał kierownik projektu padel w ramach FFT Arnaud Di Pasquale, obecni na miejscu, mogliśmy zobaczyć, że to, co oferuje tenis pod względem obiektów i technologii, zostało również udostępnione padel. Bardzo dobra wiadomość dla Gilles Morettona.

Arnaud Di Pasquale Katar 2020 padel

„The Padel ma wytyczoną ścieżkę, aby stać się głównym sportem ”

Prezes FFT wydaje się podbity kierunkiem przyjętym przez padel na poziomie światowym.

I prawdą jest, że przez ostatnie kilka tygodni wszystkie światła świeciły na zielono dla tego sportu, który rośnie coraz bardziej na całym świecie, ale przede wszystkim ma znacznie lepszą widoczność niż wcześniej.

rzeczywiście Canal+ uzyskał prawa do nadawania World Padel Tour et Bein Sports będzie transmitować te Worlds of Padel w Katarze. A to wszystko w ciągu miesiąca!

Cependant Gilles Morettona wydaje się ostrożny i wykazuje powściągliwość wobec tego wzrostu.

„Musisz uważać na sporty, które rozwijają się zbyt szybko. Musisz iść krok po kroku. Dziś sława graczy nie jest jeszcze na poziomie tego, co daje się jako ekspozycję, chociaż jakość gry jest obecna. Teraz, podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, musimy nauczyć się tworzyć gwiazdy, zapewnić im globalną widoczność, abyśmy stopniowo mogli dołączyć do innych sportów ”.

„Pozytywna ocena”

Oczywiście, gdy wrócimy do liczb padel pod względem rejestracji, licencjobiorców, liczby utworzonych klubów lub entuzjazmu, że padel może generować przez ponad rok, widzimy, że wyniki są rzeczywiście pozytywne.

W FFT mianowanieArnaud Di Pasquale jako Dyrektor Misji Padel po raz kolejny udowadnia, że ​​organizacja „dał sobie środki do osiągnięcia sukcesu”Jak skomentował nasz gość dnia.

Wybrano wiele obszarów pracy, aby kontynuować tę dynamikę ekspansji, takich jak temat dotyczący budowy torów, integracji prywatnych i publicznych klubów w tej strategii czy problem wynikający z licencji.

„Nie rozbieraj tenisa, aby ubrać padel"

Podczas tego wywiadu z Gilles Morettona to, co nas naznaczyło, to oczywiście chęć kontynuowania tej pozytywnej dynamiki.

Dzisiaj padel więcej i więcejMiłośnicy a celem FFT byłoby uczynienie z niej sportu odrębnego od tenisa.

W najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony plan rozwoju: „ito jest padel dla wszystkich, pozwól jak największej liczbie osób cieszyć się tym sportem"

Jednak pozostaje czujny, ponieważ aby to działało poprawnie, wszyscy gracze muszą mieć strukturę na wszystkich poziomach: „cto wschodzący sport, który zasługuje na rozwój"On mówi.

Wreszcie zobaczyliśmy, że szkolenie prowadzące do uzyskania oficjalnego dyplomu został stworzony i jest to oczywiście część tego planu działania na przyszłość padel we Francji.

Znajdź całą rozmowę kwalifikacyjną:

 

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.