Gilles Moretton, prezes Francuskiej Federacji Tenisowej, powraca z nami w wielu aktualnych kwestiach dotyczących padel w tym palące kwestie: rozwój padel we Francji, międzynarodowy turniej padel w firmie Roland-Garros profesjonalizacja padel, różne obwody…

”Mamy nadzieję na wyjaśnienie padel profesjonalny"

„Istnieje kilka trendów w padel. Jako Federacja liczymy na wyjaśnienie profesjonalizacji w padel dla dobra wszystkich”.

„Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, aby Roland-Garros stał się głównym graczem w padel w nadchodzących latach. Będziemy bardziej po stronie federacji międzynarodowej niż obwodu prywatnego”.

„Nie jesteśmy sędziami sytuacji, jesteśmy tylko aktorami”.

„Rzeczy muszą być jasne dla wszystkich: jedna klasyfikacja, jeden obwód, jeden sposób rejestrowania i zapobiegania zgubieniu się ludzi oraz padel stracić."

Kilka profesjonalnych obwodów: “czemu nie"

Kilka profesjonalnych obwodów padel ? "PDlaczego nie. Ale wtedy aktorzy muszą umieć usiąść przy stole i się dogadać. Ale jesteśmy tylko pionkiem w Międzynarodowej Federacji padel".

„Nie chcemy iść w takim kierunku jak boks. Nie kontrolujemy FIP, APT ani WPT”.

„Spotkaliśmy już tych graczy, aby powiedzieć im po prostu, słyszysz nas, dzisiaj jesteśmy gotowi do drogi, jesteśmy gotowi zainwestować, wierzymy w padel, możemy zrobić wspaniałe rzeczy, aby pomóc Ci promować padel, ale teraz słyszysz. Od tego momentu nie musimy już odgrywać żadnej innej roli. Musisz zostawić aktorów. Ale jeśli chodzi o władzę i pieniądze, wiemy, że zawsze jest to bardzo skomplikowane”. 

„Wielki naród padel"

„Arnaud Di Pasquale stoi na czele Misji Padel. Nazwaliśmy to Misją Padel bo to dla nas trochę jak komandos.”

„Jesteśmy przekonani, że padel opracuje. Kiedy stanąłem na czele federacji, znalazłem federację z tenisem, która jest prawie jednoproduktowa. A w szafce za mną leżał tenis plażowy, padel i para-tenis”.

„W ten czwartek podpisaliśmy umowę z Narodową Agencją Sportu na 1000 nowych torów padel do 2024 roku. Nadal jesteśmy daleko od niektórych krajów w Europie, ale nadrobimy zaległości”.

„Na poziomie struktur Federacji potrzebujemy regionalnych drużyn technicznych, które mamy w tenisie, ale których jeszcze nie mamy w padel". 

„Mamy wszystkie atuty, aby stać się wielkim narodem padel"

Luca de Meo galan moretton doumeyrou sitbon escoin casa padel

Międzynarodowy turniej w Roland-Garros: rozważamy kilka dat

„Kilka dat” są przygotowywane do międzynarodowego turnieju w Roland-Garros.

„Mamy wolę, aby w tym roku, jeśli to możliwe, zrobić wielkie wydarzenie z padel" w firmie Roland-Garros

„Musisz być bardzo ostrożny. Nie zobowiązujemy Federacji Roland-Garros do czegoś tymczasowego. Potrzebujemy bezpieczeństwa, zanim cokolwiek ogłosimy”.

„Daty należy wziąć pod uwagę. Możliwości jest wiele. Ale dopóki nie ustalimy jasnego stanowiska w sprawie przyszłości padel profesjonalny, FFT nie pójdzie w żadnym kierunku”.

„Chcemy, jesteśmy gotowi, mając wszystko, co ma za sobą, FFT jest gotowe do inwestowania. “

Obejrzyj cały wywiad ICI :

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.