2021 nie będzie rokiem jak każdy inny. Oczywiście kryzys zdrowotny zaburza ekosystem świata sportu. Wybory na prezydenta FFT dnia 13 lutego będzie również nowym krokiem.

Gilles Moretton, przeciwnik obecnego prezesa FFT Bernard Giudicelli, powrócił do Magazyn tenisowy na jego zamiarach i celach w zakresie padel. Prezydent Ligi Owernia-Rodan-Alpy wyróżnia go.

gilles moretton padel FFTLicencja w 100% padel

Gilles Moretton pozostaje na tym samym kierunku. Kilka miesięcy temu prezes ligi ARA dał nam do zrozumienia, że ​​będzie dążył do ustanowienia jednej licencji padel, ponieważ ponadto jedna licencja na tenis plażowy dla „aby te dwa sporty, które są częścią FFT, nie zostały osłabione w tenisie ”. 

Kandydat na prezydenta FFT potwierdza w ten sposób w Tennis Magazine (grudzień 2020):

„The padel musi mieć własną licencję. Tam jest „rozcieńczony” w tenisie; jednak wzorce konsumpcji i rekrutacji różnią się. Plik padel wymaga delikatnych działań marketingowych polegających na jednoczesnym tworzeniu podaży i popytu ”.

Przyciągaj graczy, którzy niekoniecznie mają profil tenisowy

Tutaj również Gilles Moretton trzyma się kursu swojego podejścia. Dla niego celem jest pozyskanie nowych graczy padel które niekoniecznie pochodzą z tenisa.

Konieczne jest osiągnięcie tego gracza padel nie bądź „uczciwy” wobec tenisisty klubu.

Jak rozwijać praktykę poza sportami rakietowymi? Rozwiązania Gillesa Morettona są następujące:

Promuj tę dyscyplinę w innych miejscach poprzez wycieczki odkrywcze, firmy ...

Powstrzymaj anarchiczną budowę ziemi padel

gilles moretton padel Francuska federacja tenisa

Dla kandydata do wyborów w lutym przyszłego roku konieczne jest przepracowanie rozwoju padel we Francji, unikając zobaczenia krainy padel bez żadnej prawdziwej strategii.

Wyjaśnia chęć stworzenia prawdziwych pomostów między sektorem publicznym i prywatnym i uniknięcia „konkurencji”, która karałaby dany obszar.

Obserwuję też, że dziś ziemia rośnie anarchicznie. Budujemy, aby budować, zamiast budować w połączeniu z klubami federalnymi i prywatnymi, aby stworzyć sieć unikającą konkurencji ze strony sąsiednich struktur.

„Mniej brzęczący niż FFT Padel Wieża"

Wydaje się oczywiste, że wersja FFT Padel Początkowo planowana trasa zostanie przynajmniej zweryfikowana, jeśli Gilles Moretton zostanie przyszłym prezesem FFT.

Wyjaśnił nam, że chce skoncentrować wszystkie wysiłki na „silna komunikacja i promocja padel poprzez imprezy odkrywcze, prezentacje, wystawy mające na celu uwodzenie publiczności ”.

Już podczas naszego wywiadu zdystansował się od „ten elitarny obwód „Kto nie odpowiedział” lprawdziwą ambicją tworzenia graczy i rozwijania padel".

Na oczach naszych kolegów z Tennis Magazine nalegał i podpisał. Gilles Moretton chce budować „Niezbędna podstawa” nawet jeśli to przyzna „Tto jest mniej brzęczące niż Padel Wieża".

Gilles Moretton: „Nie byłem w systemie federalnym od 30 lat…”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.