Ostatnią wygraną Léa Godallier i Fiona Ligi FFT Padel Tour od sezonu do 4PADEL Tuluza-Colomiers. Rozstawiony z numerem 1 w turnieju, odniesie sukces bez winy.

Fiona Ligi sprawiła, że ​​ludzie zapomnieli o nieobecności Alix Collombon w Colomiers. Konsekwentna i zdolna do wykańczania punktów, dostarczyła doskonały egzemplarz. U jej boku Léa Godallier pozostała skupiona i po raz kolejny udowodniła, że ​​we Francji ma przewagę nad wszystkimi zawodnikami, którzy nie nazywają się Alix Collombon.

Élodie Invernon i Charlotte Soubrié miały bardzo zły start w finale. W pierwszym secie zdobyli zaledwie 14 punktów wobec 28 rywalek. Pod presją ich służby nie udało im się wygrać ani jednego starcia podczas tego pierwszego aktu.

Jednak w drugim secie mecz był wyrównany, Élodie i Charlotte zdołały nawet obronić break pointy i wszędzie wrócić do 3. Nakręceni, zdołali nawet zdobyć dwa break pointy w słynnej 7. grze.

Ale dwa duże błędy Élodie pozwoliły Léi i Fionie wyprzedzić. 55. zawodniczka na świecie i jej partner doprowadzili do remisu 6/5 i zdobyli tytuł.

Ligi i Godallier kończą więc rok zwycięstwem 6/1, 7/5 nad swoimi towarzyszami z reprezentacji Francji.

Teraz czas na finał mężczyzn, w którym Blanqué/Guichard zmierzą się z Le Panse/Trancart. Śledzenie spotkania to jest to ICI !

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.