Prezydent i dyrektor Portugalskiej Federacji Padel, Ricardo Da Silva Oliveira to specjalista wszystkich zawodów, wysoko wykształcony, pasjonujący się wyzwaniami i padel !

Człowiek z tempem życia 100 na godzinę!

Urodzony w Angoli, a następnie wrócił do Portugalii po wydarzeniach związanych z niepodległością tego kraju, Ricardo Da Silva Oliveira, obiecujący młody golfista, studiując w USA. Rzeczywiście, University of Oklahoma oferuje mu stypendium do gry w golfa, podczas gdy kontynuuje studia z psychologii.

Po powrocie do domu zapisał się na kursy zarządzania i finansów, zanim dołączył do znajomego golfa i zaangażował się w różne działania (redaktor naczelny, komentator turniejowy, konsultant, psycholog ...). Następnie wrócił do Angoli, a następnie w trakcie konfliktu zbrojnego, aby pomóc w odbudowie kraju. Prawdziwy szwajcarski scyzoryk, dba o przejście między dwoma systemami bankowymi w celu utworzenia nowego banku narodowego kraju, zakłada konsulat angolski w Portugalii i pełni rolę doradczą w różnych kwestiach (rybołówstwo, gry, bankowość, budownictwo, olej itp.).

Ogólnie rzecz biorąc, ten człowiek podróżował po całym świecie, aby realizować różne projekty. Można powiedzieć, że zasługuje na przydomek« mężczyzna aux 7 métiers » !

Przyszedł prezydent padel na wyzwanie!

Kiedy ten uparty został zaproszony padel przez jednego z jego przyjaciół João Zilhão, obecnego promotora Open d'Estoril. Zauroczenie było takie, że zaczął grać każdego dnia, zanim zaczął grać w turniejach.

Następnie został wezwany do wzięcia pod swoje skrzydła Portugalskiej Federacji Padel spróbować go rozwinąć, wyzwanie, które podjął znakomicie. Ricardo mówi:

« Lorsque j’ai commencé à prendre en charge la Fédération en 2012, le budget était de de 3 000€, il y avait 4 clubs  et 70 joueurs licenciés…Aujourd’hui il y a 250 clubs, pas loin de 1 000 courts de padel, budżet w wysokości 2 mln euro, 100 000 praktyków. Mamy trzecią drużynę świata kobiet i czwartą drużynę mężczyzn. Jesteśmy finalistami w Europie i padel jest teraz praktykowany w szkołach. "

Ricardo Da Silva Oliveira wciąż ma do spełnienia wiele zawodowych / osobistych wyzwań, ale jedno z nich to dla Portugalskiej Federacji Padel został zdobyty, ku uciesze miłośników padel w Portugalii i na ogół!

Źródło: dn.pt

Źródło zdjęcia: Profil LinkedIn Ricardo Da Silva Oliveira