W najbliższą sobotę liga Lyonnais po raz kolejny zaufała Padel Club of Lyon, że otrzyma na zapleczu Padel Central Lyon międzyregionalne kwalifikacje do mistrzostw Francji, przegrupowując ligi Lyonnais, Dauphine Savoie i Korsyka.

Niestety, jeszcze przed rozpoczęciem gry pierwsze rozczarowanie: nie będzie drużyn korsykańskich. Cholera ich regionalnego turnieju uznanego za nielegalny w zeszłym roku wydaje się pozostawić ślady na wyspie piękna ...

Jedyne sobotnie popołudnie wystarczyło do uzyskania ostatecznego wyniku.

U mężczyzn, biorąc pod uwagę kaliber wpisów Lyonnais z liczbą większą niż 1 French FFT Justin Lopes związaną z François Authier (nr 9) i parą nr 1 francuski Pierre Etienne Morillon (nr 2 ) / Johan Bergeron (N ° 2), drużyny 2 Grenoble wyraźnie zajęły pozycję outsiderów w wyścigu kwalifikacyjnym. Gęstość Padel Lyonnais pozostawiła nawet po stronie mistrza Europy z drużyną Francji w grudniu zeszłego roku, Simona Desliensa, 3ème bez odchyleń od regionalnych mistrzostw w czerwcu.

Ze swojej strony, brak zatwierdzonej infrastruktury, padel powoli startuje w lidze Dauphine Savoie. Projekty wciąż trwają. Dlatego najlepsze pary delfinów muszą ciężko pracować i trenować w regionie Lyonnaise, o wiele lepiej. Co pilnie robią pary Alexandre Perilhon / Jean Charles Colas Roy i Olivier Chaix / Clément Arcangelli.

Dlatego też z doświadczeniem ich udziału w finałach 2015 dla pierwszego imienia i dzielnym, niezawodnym dla drugiego, poszli walczyć.

Niestety dla nich ogony Lyonnais pozostawiły tylko okruchy i to na 3th starli się, Perilhon / Colas Roy potwierdzając swój regionalny tytuł (7-5 6-3).

Po ostrej eliminacji z Grenoble, pary 2 Lyonnaises pokazały się na miejscu 1ère. Podobnie jak w czerwcu w finale mistrzostw ligi, rozstrzygnięcie między nimi zajęło wiele czasu. Ale tym razem to Lopes / Authier wyszedł zwycięsko i zemścił się (4-6 6-3 10-5).

Po stronie kobiet istniała także luka między doświadczoną Virginie Pironneau / Carol Ann Lovera, która była wielokrotnie wybierana we Francji, a utalentowanym Alix Collombon / Jessica Ginier po stronie Lyonnais przeciwko młodym Grenobloise. ,

Nie ma tu też napięcia, gdy Lyonnaises w 2 grały tylko w gry 8 ... .. Przyjdź, aby się dowiedzieć, Alexandra Mohen / Delphine Boulle zajmują trzecie miejsce przeciwko Margaux Ravix / Marion Solli (6-1 6-1).

Po pierwsze, doświadczenie i talent Pironneau / Lovera wciąż pozostawiają za sobą pasję i energię Collombon / Ginier (6-4 6-1). Te ostatnie to zaledwie lata 20 mają ogromny potencjał, który wymaga tylko niewielkiej pracy na torze, aby eksplodować. Mimo wszystko przepaść z najlepszymi zmniejsza się z każdym dniem i powinni skrzywdzić więcej niż jednego w Lille ...

Jeśli pary południa są nadal nieco wyższe zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, 4 Gônes i 4 Fenottes (dzieci wiejskie w slangu Lyonnais) kwalifikują się ciężko trenować przez cały rok, szczególnie w Hiszpanii dla Bergeron / Morillon i nie są bardzo daleko od najwyższego poziomu francuskiego. Będą chętni do pokazania go podczas finałów Mistrzostw Francji w Lille w tygodniach 3.

Jérôme Bécasset - PADEL MAGAZINE

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.