W najbliższą sobotę liga Lyonnais po raz kolejny zaufała Padel Club of Lyon, że otrzyma na zapleczu Padel Central Lyon międzyregionalne kwalifikacje do mistrzostw Francji, przegrupowując ligi Lyonnais, Dauphine Savoie i Korsyka.

Niestety, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek pierwsze rozczarowanie: nie będzie korsykańskich drużyn. Wydaje się, że znachor ich regionalnego turnieju, który w zeszłym roku został uznany za nielegalny, odcisnął swoje piętno na wyspie piękna ...

Jedyne sobotnie popołudnie wystarczyło do uzyskania ostatecznego wyniku.

U mężczyzn, biorąc pod uwagę kaliber wpisów Lyonnais z liczbą większą niż 1 French FFT Justin Lopes związaną z François Authier (nr 9) i parą nr 1 francuski Pierre Etienne Morillon (nr 2 ) / Johan Bergeron (N ° 2), drużyny 2 Grenoble wyraźnie zajęły pozycję outsiderów w wyścigu kwalifikacyjnym. Gęstość Padel Lyonnais pozostawiła nawet po stronie mistrza Europy z drużyną Francji w grudniu zeszłego roku, Simona Desliens, 3ème bez odchyleń od regionalnych mistrzostw w czerwcu.

Ze swojej strony, brak zatwierdzonej infrastruktury, padel powoli startuje w lidze Dauphine Savoie. Projekty wciąż trwają. Dlatego najlepsze pary delfinów muszą ciężko pracować i trenować w regionie Lyonnaise, o wiele lepiej. Co pilnie robią pary Alexandre Perilhon / Jean Charles Colas Roy i Olivier Chaix / Clément Arcangelli.

Dlatego z doświadczeniem ich udziału w finałach w 2015 dla pierwszego imienia i dzielnym, niezawodnym dla drugiego, poszli walczyć.

Niestety dla nich ogony Lyonnais pozostawiły tylko okruchy i to na 3th starli się, Perilhon / Colas Roy potwierdzając swój regionalny tytuł (7-5 6-3).

Po ostrej eliminacji z Grenoble, pary 2 Lyonnaises pokazały się na miejscu 1ère. Podobnie jak w czerwcu w finale mistrzostw ligi, rozstrzygnięcie między nimi zajęło wiele czasu. Ale tym razem to Lopes / Authier wyszedł zwycięsko i zemścił się (4-6 6-3 10-5).

Po stronie kobiet istniała także luka między doświadczoną Virginie Pironneau / Carol Ann Lovera, która była wielokrotnie wybierana we Francji, a utalentowanym Alix Collombon / Jessica Ginier po stronie Lyonnais przeciwko młodym Grenobloise. ,

Nie ma tu też napięcia, gdy Lyonnaises w 2 grały tylko w gry 8… .. Przyjdź, aby się dowiedzieć, Alexandra Mohen / Delphine Boulle zajmują trzecie miejsce przeciwko Margaux Ravix / Marion Solli (6-1 6-1).

Na pierwszym miejscu doświadczenie i talent Pironneau / Lovera wciąż pozostawiają po sobie zapał i energię Collombon / Ginier (6-4 6-1). Te ostatnie, zaledwie 20-letnie, mają ogromny potencjał, którego eksplozja wymaga jedynie niewielkiej pracy na torze. Mimo wszystko przepaść z najlepszymi zmniejsza się każdego dnia i powinni boleć więcej niż jeden w Lille….

Jeśli pary z południa nadal są nieco lepsze zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, 4 Gones i 4 Fenottes (miejscowe dzieci w slangu Lyonnais) trenowały ciężko przez cały rok, szczególnie w Hiszpanii dla Bergeron / Morillon i nie są już zbyt daleko od francuskiego najwyższego poziomu. Chętnie pokażą to podczas ostatnich etapów mistrzostw Francji w Lille za 3 tygodnie.

Jérôme Bécasset - PADEL MAGAZINE

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.