Gonzalo Rubio zajmuje 38. miejsce w FIP Tour. Jego ranking przywiązuje wagę do jego słowa, a to ostatnie było produktywne. Rozmowny, Hiszpan Powiedz Padel Magazine jego punkt widzenia na sytuację obwodów zawodowych.

Porażka w pierwszej rundzie

Pokonany w pierwszej rundzie FIP Star O West Cairo z Mohamedem Saadonem, Gonzalo podsumowuje to spotkanie.

Gonzalo Rubio: „Musimy lepiej wykorzystać szanse. Bardzo lubię lobować wysoko, a przy takim wietrze nie jest to łatwe. Wygląda na inny sport.

„Poziom gry Mohammeda jest niesamowity. Wymaga to dużego doświadczenia w tego typu turniejach, grając bardzo trudne mecze. Jego ewolucja jest jak rozwój w Katarze, bardzo dobrze.”

Gracz jest wolny

Padel Magazine : Jesteśmy świadomi tego zamknięcia, które uniemożliwia graczowi granie w innym turnieju 7 dni przed i 7 dni po. Co z tym?

Gonzalo Rubio:„Sytuacja jest wyjątkowa. My, gracze, mamy umowę z WPT, a naszym obowiązkiem jest grać w Opens i Masters. W tygodniach, w których nie ma turnieju, jeśli pozwala na to budowa ciała, zagramy w nie. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ umożliwia rozwój sportu”.

„Tak, jest tak blisko i staramy się to zobaczyć, ponieważ nie jest to jasne. Tak, znamy nasz obowiązek udziału w turniejach, a WPT jest dla nas bardzo ważny. Ale jeśli turniej się skończy i widzę, że mogę zagrać w innym turnieju. Gracz w końcu ma wolność. Mam nadzieję, że wszystko zostanie szybko załatwione i dojdzie do porozumienia. To, że wszyscy dbają o dobro sportu, jest najważniejsze”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !