Le World Padel Tour wznowił swoje prawa. Jeśli warunki nadal nie są normalne, nadal byliśmy w stanie uczestniczyć piękny program żyj w łańcuchu profesjonalnego obwodu padel. Piękny spektakl, ale także szybkie mecze i warunki gry, które pozwalają flash smash i które odbijają się bardzo wysoko.

Wielu z was dokonało tej obserwacji. Spróbujmy to wyjaśnić.

Internauci uważają, że gra jest zbyt szybka?

Wielu internautów w komentarzach zadało pytanie o jakość i / lub rodzaj terenu zaproponowane przez organizatorów.

Rzeczywiście, fani zdali sobie sprawę, że warunki gry były niezwykle szybkie.

U kobiet mieliśmy wiele „Par 3”. Znacznie więcej niż zwykle, a także umożliwiło pokazanie pełnego zakresu techniki graczy. Wirtualna publiczność się podobała! Ta szybsza gra wydawała się interesująca w meczach dziewcząt, nawet jeśli mogliśmy usłyszeć, że tracimy trochę tej „lizanej warcaby”, którą zwykle lubimy.

U mężczyzn jest trochę inaczej. Jednocześnie internauci oklaskiwali te niesamowite, podstawowe uderzenia, które uderzyły w ziemię przez cały tydzień, jak piłka meczowa finału między Lima / Navarro a Lebron / Galan, ale z drugiej strony, wielu było za szybko narzekał na grę.

Znalezienie odpowiedniej chemii nie jest łatwe. Ale czy nie doszliśmy do skrajności?

Łatwo było zauważyć, że wiele roztrzaskania było tak potężnych, że wyjścia były niemożliwe.

Strategia była prosta dla większości graczy: proste uderzenia z windą. I nawet jeśli przeciwnicy utknęli w siatce, piłka była często zbyt wysoka, aby mogła zostać trafiona.

Czy dywan był inny niż zwykle? Według naszej wiedzy…

Wina / dzięki komu? Co?

Jeśli gracze są oczywiście silniejsi, mocniejsi każdego dnia, szybkość wymiany jest nie tylko wrażeniem. To jest rzeczywiście rzeczywistość.

Niektóre mecze były bardzo szybkie. Za szybko?

Na szczęście mieliśmy, zwłaszcza w ćwierćfinałach, mecze w 3 zestawach wielkiej urody. Ale trzeba to rozpoznać, gra była szybsza niż zwykle.

Kilka lat temu World Padel Tour wprowadził grubszy dywan, mający spowolnić grę i ułatwić obronę, ale wydaje się, że dziś gracze używają tego dywanu na swoją korzyść w rozbijaniu, ponieważ go lepiej działa. W połączeniu z bardzo elastyczne szklane ściany panoramiczne, które działają jak sprężyny, fakt, że smash z efektem zastąpił nieco płaski smash, tylko u władzy, który od lat zdobył tyle punktów w Beli. Dzięki tej nowej technice gracze mogą rozbijać się na odległość, a tym samym skracać wymianę.

Nowy format gry również nie pomógł w systemie „Punto de lub” co oznacza, że ​​mamy więcej rozszerzalnych gier.

Trzeba jednak przyznać, że opinia publiczna, która na początku uznała tę zasadę za „ekscentryczną”, w końcu coraz bardziej ją docenia. Należy pamiętać, że obecnie nie wiadomo, czy zostanie odnowiony w przyszłym roku.

Punktor?

Organizatorzy wykorzystali „Normal” Head Padel Pro. A priori nie musimy patrzeć na tę stronę.

Niektórzy z was mówili o Head Padel Pro S, piłce czasami używanej do przyspieszenia gry, gdy klimat i / lub wysokość spowalniają grę, ale potwierdzamy, że na szczęście nie było tak podczas tego kroku.

Obwiniaj klimat!

To jest na pewno Główny powód szybkości gry, w którą moglibyśmy wziąć udział w ten weekend. On wymyślił 38 ° C w Madrycie, a w zamkniętym pokoju było bardzo gorąco. To oczywiście zwiększa prędkość piłek i zachęca graczy do skrócenia wymian, aby uniknąć sytuacji, w których mecze nie trwają zbyt długo i że nie cierpią zbytnio z powodu upału. Ponadto od kilku tygodni w Madrycie nie padał deszcz susza promuje szybką grę. Wreszcie Madryt to miasto położone w wysokość, co zwiększa nacisk kulek, a tym samym czyni je bardziej żywymi.

Kto korzysta z tej szybkiej gry?

Wiele z nich ma zaawansowane przyczyny kosztowe

Im szybsze mecze, tym więcej oszczędza World Padel Tour. Naszym zdaniem ten argument nie ma sensu, ponieważ najczęściej są to kontrakty dzienne (lub półdniowe).

W związku z tym, czy mecz trwa 1 godzinę, czy 1 godzinę 30 minut, nie ma to wpływu na ostateczny koszt retransmisji. I trudno jest zobaczyć, jak World Padel Tour próbuje bawić się tym kursorem, podczas gdy retransmisja World Padel Tour jest centralnym elementem jej strategii rozwoju.

Pamiętaj, że World Padel Tour zabrania jakiejkolwiek projekcji na żywo meczów innych niż własne. I na to trzeba czekać na kwatery.

Dostosować się do kryteriów telewizji?

Mecze muszą być szybsze, aby spełniały kody / standardy telewizyjne. Ponadto obezwładnione uderzenia, takie jak zawieszone przez Juana Tello lub te z tyłu boiska autorstwa Juana Lebrona, są być może jak wsady w NBA, co jest najbardziej przyjemne dla publiczności, a nie zapoczątkowany. Czy WPT chce zdobyć nowych fanów, promując swoich najlepszych sportowców?

Aby uniknąć obrażeń u graczy po wyzdrowieniu?

Oto interesujący argument podniesiony przez internautów: „Boisko do gry w padla bardzo szybko skraca wymianę i tym samym ułatwia regenerację zawodnikom".

Tyle że możemy również myśleć, że tak szybka gra wymaga większego wysiłku koncentracji…

To samo za tydzień?

Następna World Padel Tour odbędzie się dokładnie w tym samym miejscu za tydzień. Zobaczymy zatem, czy World Padel Tour może wpływać w taki czy inny sposób, aby teren był wolniejszy. A może ten styl gry, który prowadzi do niesamowitych przebojów, jest bardziej atrakcyjny dla osób nieprzyzwyczajonych? Być może również, że WPT nie może nic z tym zrobić i że to warunki klimatyczne określają wysokość odbicia…

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.