Łatwo dostępne, zdolne przyciągnąć publiczność poszukującą przede wszystkim wypoczynek i biesiadność, padel może przyćmić swojego starszego brata tenisa. w sposób post opublikowany w serwisie społecznościowym LinkedIn przejęty przez witrynę Padel Nałogowiec, Były zawodnik został trenerem Martínem Echegarayem otwarcie zadał to pytanie swoim zwolennikom.

Wszechogarniająca afirmacja

Co bardzo zaskakujące, trener byłego światowego numeru 1 Juan Martín Díaz i Paquito Navarro, ex-world numer 3, odpowiada twierdząco. „Pytanie jest jasne i gdybyśmy mieli do czynienia z zamkniętą odpowiedzią (tak lub nie), moim zdaniem odpowiedź brzmiałaby wówczas wyraźnie tak". Refleksja rozwinęła się od jego lat jako gracz: „Przez całe życie słyszałem to pytanie wiele razy, chociaż w rzeczywistości było to stwierdzenie potępiające: padel JEST sportem dla sfrustrowanych tenisistów. Kiedyś reporter nawet zadał mi to pytanie. Przepraszam za moich kolegów z gry padel, prawda jest taka, że ​​się zgadzam. Co więcej: jestem świadkiem ”.

Martín Echegaray nie jest usatysfakcjonowany szybką odpowiedzią i rozwija swoją analizę, która nie zawiedzie padelistas. Przesyła nawet inne pytanie„Czy nie byłoby tak źle, gdyby sport był rodzajem„ depozytu ”dla sfrustrowanych sportowców? Prawdę mówiąc, to nie tylko padel tylko sfrustrowani tenisiści tacy jak ja, ale cała gromada ludzi, którzy nie osiągnęli (a może tak) tego, czego chcieli w innym sporcie ”. 

Witamy w padel !

Wreszcie, heterogeniczność praktyków sprawia, że siła padel : „Myślę, że to wielka zaleta, aby być aktywnym fizycznie, w którym ludzie z tak wielu różnych środowisk znajdują chwile chwały, zabawy lub czegokolwiek”, zauważa. „Prawdą jest, że padel ma pewne zalety w porównaniu z łatwością jego wykonywania, co może sprawić, że wiele osób będzie wolało tenis ”.

MARTIN ECHEGARAY - TWITTER

Następnie: padel czy tenis? „Jedno i drugie, a może to zależy. (…). Witamy w padel dla każdego, kto chce się bawić. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności, ale jeśli to zrobisz, na pewno ci to pomoże. A jeśli przyniesiesz ze sobą jakieś frustracje, ten sport je zaakceptuje. W najgorszym przypadku nie wzrosną. Jeśli kiedykolwiek będziesz sfrustrowany rozszerzeniem padel, staniesz się studium przypadku i polecam uzyskać profesjonalną recenzję ”.

Niezależnie od tego, czy zgadzamy się z tym stanowiskiem, czy nie, to pytanie ma tę zaletę, że należy zapytać o powody, dla których warto ćwiczyć padel zamiast tenisa. Biorąc pod uwagę entuzjazm, jaki wzbudził padel na całym świecie, może za jakiś czas kierunek sprawy się odwróci ...

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)