Po odrzuceniu dwóch scenariuszy zaproponowanych przez World Padel Tour, gracze zaproponowali własne, które zostały natychmiast zaakceptowane.

Miguel Lamperti ogłosił to : WPT może zostać wznowione pod koniec miesiąca, z turniejem w Madrycie i ostatecznie dziesięć dat, spośród 17 początkowo planowanych. W związku z tym mniej turniejów jest z konieczności mniejszych dochodów. I z odzyskiem zbliżającym się za zamkniętymi drzwiami, to jest jeszcze mniej pieniędzy na World Padel Tour.

Gracze będą zatem zarabiać mniej pieniędzy w 2020 roku odrzucił dwie propozycje WPT, graczom udało się wynegocjować nową umowę, która najpierw przewiduje, że będą tylko dotykać 50% pierwotnie planowanych nagród pieniężnych aby turnieje odbywały się za zamkniętymi drzwiami.

więcej, jeśli World Padel Tour zdoła zorganizować 10 lub więcej turniejów, gracze zrezygnują z premii, które zostaną im przydzielone pod koniec sezonu, tj. 10 000 EUR dla graczy z pierwszej dziesiątki, 10 EUR dla osób między 7. a 500. miejscem itd., co daje łączną sumę 11 EUR.

Z drugiej strony, jeśli WPT nie może osiągnąć tych 10 dat, to tak zapłaci karę graczom za każdy niewykonany turniejlub łącznie 45 000 EUR.

Źródło: Sport.es

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!