Znaliśmy wolę Lisandro Borges stworzyć nowy tor dać graczom więcej możliwości określenia się jako profesjonaliści. Projekt jest teraz znacznie bardziej konkretny z dużą ilością informacji, a nawet Konto na Instagramie !

Profesjonalizuj graczy

Wydaje się, że wszystko się układa i znów jesteśmy świadkami wojny obwodowej. Au World Padel Tour iAPT Padel Wycieczka, wkrótce zostanie dodany Gracze Padel Wycieczka, prowadzony przez argentyńskiego biznesmena Lisandro Borges.

Pierwszym aspektem, który dyrektor WPT Buenos Aires chce poprawić, jest sytuacja ekonomiczna graczy z padel. Według niego, aby być w pełni profesjonalnym i móc spędzać więcej czasu na treningu, potrzebują większych zarobków turniejowych. Rzeczywiście, dzisiaj wielu graczy jest zobowiązanych dawać lekcje prawie codziennie, aby móc poruszać się po turniejach.

„Jest dużo pieniędzy, pula nagród powinna być znacznie większa. Obliczamy, że moglibyśmy zaoferować graczom od 3 do 4 razy więcej nagród pieniężnych. Ponadto 50% toru będzie należało do nich, co oczywiście dałoby im większe przychody na koniec roku. Oferujemy również fundusz emerytalny… Jest wiele nowych rzeczy, których nie robi się na obecnym torze.”

„Mogliśmy wyraźnie poprawić ekonomię, nie wspominając o aspekcie sportowym!”

paquito bela borges

Darmowe treści

Jedną z największych krytyki WPT jest to, że jej treść jest przez nią całkowicie kontrolowany. Organizator nawyłączność na prawa do wizerunku, a podczas turniejów nikt nie może używać niczego poza tym, co publikuje WPT. Obecny wybór to transmisja tylko z ćwierćfinału. Problem dla wszystkich tych graczy, którzy systematycznie zatrzymują się przed i którym przez to bardzo brakuje widoczności.

Dla Lisandro treść musi być bardziej dostępna:

„Treść musi być bezpłatna. Chcemy padel rozprzestrzenia się i dociera do telefonu, do telewizora, a do tego zawartość musi być bezpłatna. Chcemy też stworzyć platformę OTT, ale chcemy też móc zobaczyć padel w telewizji, tak jak widzisz tenis, wyścigi lub UFC ”.

gracze padel wycieczka

Umiędzynarodowienie padel

Aby ułatwić przemieszczanie się graczom (zwłaszcza w okresie kryzysu zdrowotnego), WPT oferuje zdecydowaną większość swoich turniejów w Hiszpanii. Choć kilka nowych krajów powinno szybko pojawić się w kalendarzu WPT, dla Lisandro to za mało.

„5 czy 6 lat temu nie było możliwości wyjazdu z Hiszpanii. W Buenos Aires byliśmy pierwszym turniejem, który umiędzynarodowił padel. W tym roku w Hiszpanii jest 13 terminów (na WPT). Oferujemy bardziej międzynarodowy obwód z zaledwie 4 do 5 turniejami w Hiszpanii ”.

„Będziemy już mieć Argentynę, wtedy będzie to również zależało od sytuacji w każdym kraju. Chcemy wrócić do Brazylii, zagrać też w Chile. Na przykład w Paragwaju myślę, że na trybunach moglibyśmy mieć 4/000 5 osób. Widzimy początek Meksyku, Miami… Wiele miejsc się odblokowuje.” 

Rozwód z WPT

Główny gracz w World Padel Tour Wczoraj Lisandro Borges ma wspólny tylko turniej w Buenos Aires z torem. Liderzy WPT i Lisandro są więc często w kontakcie, co podkreśla ich nieporozumienia.

„Zanim złożyłem propozycję, którą złożyłem graczom w Szwecji, pojechałem do Madrytu, aby spotkać się z World Padel Tour. Byłem z nimi przejrzysty i bardzo szczery. Relacja oczywiście nie jest taka sama dzisiaj. Nie mieliśmy zbyt wesołych dyskusji, powiedzmy…”

„Wiedzą, jaka jest nasza pozycja. Nikt nas nie zatrzyma w naszym procesie. Wierzymy, że moc tkwi w graczach, którzy ją posiadają i to oni zdecydują, co jest najlepsze dla ich przyszłości. Tutaj nikt nie chce drażnić ani zawstydzać. WPT przedstawi swoją propozycję, lepszą lub nie, a my przedstawimy naszą, która naszym zdaniem jest najlepsza dla graczy, ale także najlepsza dla graczy. padel".

„The World Padel Tour nie daje tego, czego chcieliby gracze. Chcemy obwodu dla wszystkich. Będą prawdziwymi bohaterami, a nawet 50% właścicielami. Wszystkie decyzje sportowe będą podejmowane przez zawodników.”

„Co 5 lat zawodnicy podpisują indywidualny kontrakt z profesjonalnymi obwodami. Dzisiaj jest WPT, zanim to było Padel Pro Tour. Jeśli istnieje stowarzyszenie graczy, są znacznie silniejsi i mogą chronić się w wielu sytuacjach ”.

Zdjęcie Lisandro Borges profesjonalna propozycja wycieczki padel

Początek tożsamości

Gracze Padel Tour nabiera również kształtu na jego identyfikację wizualną. Powstało również konto na Instagramie. W tej chwili istnieją zwroty takie jak „Zrewolucjonizuj padel dotrzeć do 4 stron świata”.

Aby zobaczyć tę stronę na Instagramie, kliknij tutaj! 

gracze padel insta wieża

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.