Magistralny. Dla tego 22. finał pomiędzy Josemarią/Sanchezem a Triayem/Salazarem, spektakl i napięcie były na porządku dziennym w Granadzie. Po raz kolejny numer 2 wygrywa klasyk i skupia się na miejscu numer 1.

Wykończenie w jedną stronę

Pierwszy set dał początek prawdziwej grze w szachy między dwiema parami. Sanchez i Josemaria są wzmocnieni i dyktują grę. W ataku, w obronie, cyfry 2 znajdują się we wszystkich przedziałach gry. Salazar i Triay są zabiegani i niesforni. Pierwszy set to recital, Sanchez i Josemaria są jednogłośnie, poprawni technicznie i taktycznie, wygrywają pierwszego seta 6:2.

Drugi zestaw to prawie kopiuj-wklej pierwszego. Sanchez i Josemaria szybko się przełamują. Liczby 1 nie mają rozwiązania i podlegają prawu ich wicemistrzów. Zwycięzcy Open 500 de Reus są nieustępliwi w centrum Granady i serwują do meczu przy stanie 5/2. Wbrew wszelkim przeciwnościom Salazar i Triay budzą się i budzą wątpliwości w głowach zdobywców drugiego miejsca. Punkty przewijają się, a królowe obwodu powracają do 5/5. Numery 1 przepychają numery 2 do tie-breaka. Josemaria i Sanchez drżeli, ale ostatecznie wygrali 6/2 7/6.

Trzeci sukces Josemarii i Sancheza w tym roku.

Paula Josemaría "Jeśli mam pamiętać spotkanie przeciwko Gemmie i Alejandrze, to będzie ważne. Musieliśmy walczyć, baliśmy się, ale udało nam się dojść do siebie.”

Ari Sanchez : "VSTa walka trwa już dwa lata, to dwie świetne zawodniczki, bez wątpienia najlepsza para w historii. Właśnie rozegraliśmy przeciwko nim dwa dobre finały. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, to bardzo ważne".

Wyścig o pierwsze miejsce zostaje wznowiony

Drugie zwycięstwo z rzędu dla Josemaría i Sanchez co całkowicie wznowiło wyścig o pierwsze miejsce. Liczy się tylko dwóch graczy Punkty 395 za rywalami dnia. Rzeczywiście, tym zwycięstwem zajmują się Paula Josemaria i Ari Sanchez Punkty 1000 stojąc przeciw 600 dla Triaya i Salazara.

W przypadku zwycięstwa w kolejnym etapie konkursu WPT w Brukseli, Josemaria i Sanchez zajmą pierwsze miejsce. W Belgii wygląda bardzo gorąco!