Greenweez Paris Major – Zemsta, upał i „Papaquito”: przeżyjcie jeszcze raz piątkowy dzień

Padel Magazine w najbliższy piątek ponownie będzie transmitowana na żywo z stadionu Roland-Garros podczas ćwierćfinałowego dnia turnieju Greenweez Paris Major 2023. Dołącz do nas i przeżyj wydarzenia tego dnia, jakbyś tam był, ze wszystkimi wynikami, anegdotami i aktualnościami zza kulis.

00:52 - Po 3h20 meczu, Gemma Triay i Marta Ortega wyszły zwycięsko z gry cierpliwości i nerwów, w której zmierzyły się z Pati Llaguno i Lucią Sainz. Wynik końcowy 3/6 6/4 6/4. W najbliższą sobotę przeciwnikiem ich będzie para Osoro/Castello.

00:13 - Pati Llaguno, Lucia Sainz, Marta Ortega i Gemma Triay są na torze od 2 godzin i 45 minut. W trzecim secie pierwsza dwójka prowadziła 3:2 po przerwie.

23:00 - Dziś wieczorem na stadionie Roland-Garros panuje wielka atmosfera: nie ostatni mecz kobiet w centrum, ale mecz rugby Francja – Nowa Zelandia (trójkolorowe zwycięstwo 27–13), transmitowany na wielkim ekranie na Place des Mousquetaires! Tymczasem zbliżamy się do dwóch godzin gry, a Marta Ortega i Gemma Triay próbują zbliżyć się do trzeciego seta, prowadząc w drugim 3/4.

22:29 - Z kolei Pati Llaguno i Lucia Sainz będą próbowały pokrzyżować przewidywania: z Martą Ortegą i Gemmą Triay wygrywają pierwszego seta 6/3.

22:24 - Aranzazu Osoro i Jessica Castello wywołała duże zamieszanie w losowaniu kobiet, eliminując w prostych setach trzecią rozstawioną Delfi Breę / Beę Gonzalez. Ten ostatni dał wynik 3/7 5/6 przeciwko inspirującej parze determinacji, która wykazała się zadziwiającym poziomem gry.

Po prawej Jessica Castello i Aranzazu Osoro

21:12 - Trwają dwa ostatnie ćwierćfinały kobiet: Delfi Brea / Bea Gonzalez i Aranzazu Osoro / Jessica Castello łeb w łeb (4/4) na torze 7, podczas gdy Pati Llaguno / Lucia Sainz i Marta Ortega / Gemma Triay wchodzą do zawodów wymiana.

21:06 - W drugim półfinale mężczyzn Tapia / Bela zmierzy się z Sanzem / Nieto.

21:02 - Lebron i Galan zwyciężył 7/6 6/2 z Belasteguinem i Yanguasem na koniec widowiskowego meczu, w którym napięcie trwało do seta. Jutro czeka ich jeszcze ciekawsze wyzwanie z Paquito Navarro i Federico Chingotto.

Poniżej znajdziecie szczegółową relację z tego meczu:

20:47 - Walec Lebron/Galan wystartował i nie powinien się już zatrzymywać, chyba że zdarzy się wypadek: Belasteguin i Yanguas, dwukrotnie złamani, przegrywają 4/1 w drugim secie.

Paquito Navarro wkrótce zostanie ojcem

20:35 - Informacje, które niektórzy już znają: Paquito Navarro zostanie tatą za kilka tygodni lub miesięcy! To właśnie nam potwierdził podczas pomeczowej konferencji, podczas której Sewillijczyk pokazał swój typowy dla siebie humor, tłumacząc, że chce, aby jego dziecko było „zupełnym przeciwieństwem” swojego partnera Chingotto (którego grę przed chwilą pochwalił) .

20:18 - W pierwszym secie atakowani przez Yanguasa i Belę Lebron i Galan nie dali ani jednej kwarty w decydującej partii, zdobywając 7 punktów do 2.

20:11 - Paquito Navarro i Federico Chingotto potwierdzili swoją kwalifikację do półfinału, wygrywając 6/1 6/2 z Lucho Caprą i Maxi Sanchezem. Oprócz seta, który zakończył się do tie-breaka, w środę przeciwko Lamperti/Diaz, Andaluzyjczyk i Argentyńczyk na razie błąkają się w tym turnieju Greenweez Paris Major: nie przegrali żadnego seta i tylko 13 meczów w trzech rozegranych meczach!

20:08 - KwalifikacjaAriana Sanchez i Paula Josemaria Poszło tak szybko, że umknęło naszym radarom: w ciągu godziny Tamara Icardo i Virginia Riera zdobyły zaledwie 24 punkty na 79 rozegranych, przegrywając 6/2 6/0. Jutro w pierwszej połowie Ari i Paula zmierzą się z Alem Salazarem i Sofią Araujo.

20:02 - Po dwóch setach obronionych po podaniu Beli, on i Yanguas zdołali wyrównać na 5:5 z Lebronem i Galanem.

19:54 - Z kolei Lebron i Galan serwowali do seta Belasteguin/Yanguas odwrócili sytuację, odrabiając przerwę i wracając do stanu 4/5.
W międzyczasie Navarro i Chingotto krążą po korcie nr 7, prowadząc 6/1 i 4/0 przeciwko Caprze i Sanchezowi.

19:45 - Temperatura wzrosła z 35 do 32° w Porte d'Auteuil. Momentami czujemy lekki wietrzyk, który chłodzi to miejsce. Ale przede wszystkim zbliżające się do horyzontu słońce jest znacznie mniej dokuczliwe niż około 15:30, kiedy mecze zostały przerwane i przełożone.

19:40 - Para Lebron/Galan zrobiła dołek przed Belasteguinem/Yanguasem, uzyskując nowe przełamanie i prowadząc 5/2.

19:31 - Na torze 7 Paquito Navarro i Federico wykopali pierwszy dołek przeciwko Maxi Sanchezowi i Lucho Caprze (4/1).

19:20 - Publiczność obecna na meczu Lebron/Galan vs Belasteguin/Yanguas cieszy się z kortu Philippe-Chatrier, którego dach jest ponownie otwarty w trzech czwartych. Rozstawiony z numerem 1 pierwszy przełamał, prowadząc 2:0, ale Bela i Yanguas natychmiast wrócili do 1/2, a potem 2/2.

Mecz ten ma szczególną stawkę, gdyż jest to trzecie starcie obu par w ciągu trzech miesięcy, w którym każda z nich wygrywa:

18:50 - To kolej na Coki Nieto i Jon Sanz aby zakwalifikować się do półfinału. Po przegranej w pierwszym secie 7:5 z Javim Lealem i Jose Diestro, Hiszpanie lepiej wykorzystali ponad dwie godziny przerwy w grze spowodowanej upałem. Wracając do ścieżki 7, Sanz i Nieto wygrali 6/3 6/2 w ostatnich dwóch rundach. Wyjaśnili, że po przerwie dokonali zmiany taktycznej i udało im się utrzymać kurs lepiej niż w pierwszym secie. Jeden z kluczy do gry? Leal i Diestro wykorzystali tylko jeden z 11 break pointów.

Jutro Nieto i Sanz zmierzą się z Tapią i Coello o miejsce w finale. W poniższej rozmowie oceniają swoje szanse na sukces:

https://padelmagazine.fr/coki-et-nieto-pour-battre-tapia-et-coello-il-faut-quils-soient-dans-un-mauvais-jour/

18:34 - Cudu nie stało się w przypadku Alix Collombon i Loreny Rufo, które po raz kolejny straciły serwis i przegrały na drugim punkcie meczowym 7/5, 6/3 z Ale Salzarem i Sofią Araujo. Podczas prawie dwugodzinnego meczu rozegranych zostanie aż jedenaście gemów serwisowych. Francuzka i jej hiszpański partner wygrały serwis tylko cztery razy z jedenastu wznowień, a ich przeciwniczki mają dodatni stosunek 6/10.

Logicznym przeciwnikiem w półfinale Salazar / Araujo będzie Sanchez / Josemaria, którzy później zmierzą się z Icardo i Rierą.

18:27 - Podczas gdy oni ponownie stracili serwis i są przyparci do ściany (2/5), Alix Collombon i Lorena Rufo wyłamują się, by pozostać przy życiu (3/5). Wszystko pozostaje możliwe…

18:18 - Słońce nadal mocno praży, ale jest już niżej na niebie. Gdy temperatura „spadła” z 35 do 34 stopni, dyskusje zostały wznowione na torze 7 i były wyrównane: Jon Sanz i Coki Nieto wygrali drugi wyścig 6/3. Javi Leal najwyraźniej nie jest zadowolony, że mecz został przerwany, gdy jego zespół był na prowadzeniu.

18:15 - Ale i Sofia trafiły do ​​dołka w drugim secie i prowadziły 4/2. Ale nie wszystko stracone dla Alix i Loreny, które mają tylko jedną przerwę w tyle.

17:58 - Druga runda rozpoczyna się od nowej wymiany usług. Alix Collombon traci serwis, ale natychmiast go nadrabia, przechwytując serwis przeciwnika (1/1).

17:45 - Francuzka i jej koleżanka z drużyny nie były już w stanie przedostać się przez obronę przeciwnika i przegrały już w pierwszej rundzie 7/5. Po dobrym początku w tym secie walka jest skomplikowana. Mecz trwał 1 godzinę i 10 minut, z trzema przerwami dla Salazara / Araujo i dwiema dla Collombon / Araujo.

17:36 - Nic nie idzie dobrze dla Alix i Loreny, które obecnie prowadzą 6/5. Lorena Rufo, która po swoim podaniu prowadziła 0:40, mimo to obroniła pierwsze trzy break pointy z Alix Collombon, ale czwarty był dla nich fatalny po szczęśliwym backhandie podanym przez Ale Salazara. Początkowo prowadziła 4:4, para hiszpańsko-portugalska wygrała pięć z ostatnich sześciu meczów.

17:14 - Wszystko trzeba zrobić jeszcze raz dla Collombona i Rufo, którzy właśnie przegrali trzy mecze z rzędu z Salazarem i Araujo.

17:00 - Ćwierćfinał pomiędzy Ari Sanchezem / Paulą Josemarią a Tamarą Icardo / Virginią Rierą ostatecznie nie zostanie rozegrany na torze 7, ale na torze 3 o godzinie 18:7. Konsekwencja dwugodzinnej przerwy w meczach na torze XNUMX. Nie ma to wpływu na program kortu centralnego.

16:59 - Bardzo dobrze rozpoczęły mecz Alix Collombon i Lorena Rufo, które po przerwie od początku prowadziły 4:1.

16:28 - Alix Collombon i Lorena Rufo przygotowują się do wyruszenia na tor, aby rzucić wyzwanie nowej parze utworzonej przez Alejandrę Salazar i Sofię Araujo. Ci drudzy są raczej faworytami rankingu, ale poparcie społeczne dla pary francusko-hiszpańskiej może zmienić sytuację. W każdym razie stali bywalcy strony na Instagramie Padel Magazine uwierz w to: 76% z Was uważa, że ​​exploit jest możliwy!

Coello miał temperaturę 38,5°

16:18 - W wywiadzie pomeczowym Coello przeprasza, że ​​zadzwonił do trenera, tłumacząc, że miał temperaturę 38,5° i spadek ciśnienia krwi. Dziękuje swojemu partnerowi i zespołowi za wsparcie w tych trudnych chwilach i jest zachwycony możliwością podjęcia tego kroku i dołączenia do półfinału. „Jesteśmy prawdziwym zespołem” – skomentował Tapia. Kiedy jeden z nas się potknie, drugi jest przy nim, aby mu pomóc”.

16:11 - Arturo Coello i Agustin Tapia są w półfinale! Wygrywają 4/6 6/1 6/2. Sytuację zmieniła zmiana warunków gry po zamknięciu dachu i być może dziesięciominutowa przerwa. Czy ta przerwa pozwoliła Coello/Tapii na dopracowanie wyborów taktycznych i odwrócenie biegu meczu?

16:08 rano- I kolejny przełom na korzyść Tapii i Coello, tym razem na szkodę Lucasa Bergaminiego. Faworyci prowadzą 5/2 i zmierzają ku niemal pewnemu zwycięstwu.

15:59 – Tym razem Victor Ruiz traci serwis, dzięki czemu Tapia i Coello prowadzą 3:1 w trzecim secie.

15:55 – W tym roku we Włoszech upał już zakłócił mecze ligi Major Rzymu. Bardzo wysokie temperatury zmusiły organizatorów do rozpoczęcia meczów wcześniej rano i później wieczorem, unikając najgorętszych godzin pomiędzy 13:17 a XNUMX:XNUMX.

15:44 – Po trzech minutach rozgrzewki wznowiono grę na torze centralnym, którego dach jest zamknięty. To niezwykle rzadkie wydarzenie: nawet w Hiszpanii i na świeżym powietrzu nie pamiętamy, aby mecze były przerywane z powodu upału. W zeszłym roku w Tuluzie, gdzie w okresie Human było 38 stopni Padel W trybie Open zapytaliśmy graczy o ekstremalne temperatury, wysokie lub zimne, w jakich grali. Znajdź ten artykuł tutaj:

34° w cieniu, mecze przerwane

▪ 15:30 – Na tablicy rozdzielczej sędzia właśnie ogłosił: przerwanie meczu na dziesięć minut czas na zamknięcie dachu, aby ograniczyć skutki upału, zarówno dla zawodników, jak i widzów. Rtęć rejestruje temperaturę 34 stopni w cieniu i znacznie, znacznie wyższą w pełnym słońcu.

Powrót zawodników na kort po zamknięciu dachu

15:26 – Na korcie Chatrier sytuacja się odwraca: Bergamini i Ruiz właśnie przegrywali 6/1 w drugim secie. Na razie mecz trwa, a dach pozostaje w połowie otwarty (lub w połowie zamknięty, jeśli wolisz).

■ 15:24 – Niesamowicie: mecz na torze 7 został przerwany z powodu upału! We wrześniu w Paryżu… W przeciwieństwie do centrali, na pasie nr 7 nie ma dachu ani cienia. Z naszych wciąż nieoficjalnych informacji wynika, że ​​wznowienie meczu zaplanowano dopiero na godzinę 17:30.

15:18 – Fizjoterapeuta zadziałał: para hiszpańsko-argentyńska wykorzystała serwis Bergaminiego na prowadzenie 3:1, po czym Coello z trudem utrzymał swoje zaangażowanie dzięki dwóm uderzeniom, które trafiły Victora Ruiza niemal z bliska zakres (4/1).

15:15 – Na torze 7 to Leal i Diestro wygrali pierwszego seta 7/5, pomimo ostrego oporu Nieto i Sanza. Największy rozbójnik kwartetu, Javi Leal, podejmuje decyzję w tych upalnych warunkach szczególnie korzystną dla dużych rąk, wysyłając piłkę w górę.

▪ 15:10 – Mecz został wznowiony bez większych problemów dla Coello, którego zespół utrzymał rzut z autu i prowadził 2/1.

15:05 – Przerwa w grze: Arturo Coello z nieznanego powodu wezwał fizjoterapeutę.

▪ 15:01 – Po dziesięciu minutach walki Victor Ruiz właśnie po raz pierwszy stracił serwis po ciężkiej walce. Hiszpan może mieć do siebie pretensje, że nie trafił w dwa uderzenia, a to niemal jego pierwszy błąd. Naprzeciwko Coello i Tapia wykonują coraz mniej lobów, faworyzując chiquitę i wysokie piłki na bekhendach przeciwników. Rozpoczęła się taktyczna batalia: Tapia i Coello muszą znaleźć rozwiązania, bo od początku meczu to Bergamini i Ruiz są liderami toru, zdobywając 54% punktów na swoją korzyść.

14:51 – Na pokładzie Coello i Tapii panuje lekka panika. Temu ostatniemu najwyraźniej bardzo przeszkadza słońce, to Coello zaczyna serwować po „złej” stronie: zły pomysł, od początku jest przełamany, nie zdobywając żadnych punktów.

Słońce stoi dokładnie na osi boiska i przeszkadza zawodnikom

14:47 – Pierwsza minisensacja na korcie centralnym: faworyci przegrywają pierwszego seta 6/4! Bergamini i Ruiz grają ogniem, drugi mnoży wielkie zwycięskie uderzenia, przy minimalnej liczbie błędów. Naprzeciwko Tapia i Coello nie są spokojni. W ostatnim meczu rodak z Valladolid popełnił dwa duże błędy w zamian i jeden w locie: zdecydowanie za dużo błędów, aby dostać się na przerwę.
14:40 – Dwa wyczyny Lucasa Bergaminiego pozwalają obcym odzyskać prowadzenie (5/4), korzystając z serwisu Coello. Brazylijczyk najpierw dokonał niesamowitego zwycięskiego wyjścia na park 3 od wspaniałego Arturo, a następnie zakończył grę niepowstrzymanym uderzeniem z lewej strony, podczas gdy on i Ruiz zamienili się pozycjami.

14:34 - W 7. gemie Tapia tym razem nie daje się zaskoczyć i nie martwi się wrzutem z autu (4/3).
Tymczasem na torze 7 rozegrano tylko cztery mecze, gdzie jest 2/2 pomiędzy Sanz/Nieto i Leal/Diestro.

14:30 – Lucas Bergamini serwujący w swojej turze twarzą do słońca traci swoją turę. Stan licznika powraca do 2/2. Coello i Ruiz, którzy następnie serwują ze słońcem za plecami, bez problemu utrzymują swoje serwisy, doprowadzając wynik do 3/3.

14:20 – Coello i Tapia wygrywają swój pierwszy gem zagrywki, mając na swoim koncie dwa zwycięskie uderzenia. Jednak od 3. partii Agustin Tapia traci zaangażowanie, potwierdzając, że Ruiz i Bergamini to gracze stanowiący problem dla ogrów sezonu 2023. Chyba, że ​​fakt serwowania z twarzą do słońca przeszkodził „Mozartowi z Catamarki”? Z całej czwórki graczy Ruiz jako jedyny nosi czapkę i okulary przeciwsłoneczne...

■ 13:54 – Jeśli przegapiłeś wczoraj, możesz jeszcze nadrobić zaległości czytaj TUTAJ historię meczów i nasze niecodzienne spojrzenie na turniej od kuchni. A jeśli zawsze chciałeś wiedzieć, a nie odważyłeś się zapytać, związek pomiędzy Arnaudem Di Pasquale, padel i orgazm, Odpowiedź jest tutaj...

Alix Collombon ma od 45 do 50 000 € opłat rocznie

■ 13:45 – Ponieważ mówimy o Alix Collombon, sugerujemy przeczytanie wywiad, którego nam wczoraj udzieliła przed meczem, ale także ten, który przekazała Sportbuzzbusiness, w którym zwierza się, że sezon sportowy kosztuje ją od 45 do 50 000 euro w ramach różnych kosztów. Nie zdradza jednak, ile zarabia na różnych kontraktach sponsorskich. Wciąż na poziomie finansowym dzisiejsze zwycięstwo pozwoliłoby mu wygrać co najmniej 13 125 euro, czyli nagrodę pieniężną za półfinał tutaj; a w przypadku porażki Francuzka otrzymałaby „tylko” 8 euro…

Przeczytaj szczegóły nagrody pieniężnej Greenweez Paris Major tutaj

▪ 13:35 – Oczy wszystkich francuskiej drużyny będą oczywiście zwrócone na francuską numer 1 Alix Collombon i jej hiszpańską partnerkę Lorenę Rufo, która zagra po Tapii i Coello w środku pola. Przeciwnikiem ich będą Alejandra Salazar i Sofia Araujo, które wczoraj odniosły przekonujące zwycięstwo nad Calderą/Nogueirą:

▪ 13:25 – widzowie, którzy na początku popołudnia nie znajdą się w centrum miasta, będą mogli obejrzeć dwa ekscytujące mecze na torze 7: w pierwszym zmierzą się pary Diestro / Leal i Sanz / Nieto, obaj chcący zakwalifikować się za bezprecedensowy półfinał. W następnym meczu jedna z ulubionych par, Paquito Navarro / Federico Chingotto, zmierzy się z Argentyńczykami Maxi Sanchez / Lucho Capra, którzy wczoraj zaciekle walczyli o wyeliminowanie Moyano / Gila.

W programie wystąpią Paquito Navarro i Federico Chingotto

▪ 13:15 – Od godziny 14:XNUMX kort centralny będzie pachniał prochem podczas ćwierćfinału, który będzie przypominał rewanż pomiędzy jedną z ulubionych par turnieju, Agustinem Tapią / Arturo Coello, a tym, który pokonał ich w zeszłym tygodniu w Finlandii: Victor Ruiz / Lucas Bergamini. Stawki tego meczu są opisane tutaj:

▪ 13:05 – Dziś temperatura zapowiada się jeszcze bardziej duszno, a uderzenia będą jeszcze skuteczniejsze. Wczoraj o 13:28 na stadionie Porte d'Auteuil było 33°; ale w ten piątek jest już XNUMX stopnie! Jak wysoko podniesie się rtęć?

▪ 13:00 – Dzień po raz kolejny zapowiada się emocjonująco pod względem rozgrywki, z czterema ćwierćfinałami dla kobiet i mężczyzn, które rozpoczną się o godzinie 14:7 na korcie Philippe-Chatrier i na torze 1. Centrum powinno znajdować się zapełnionych jeszcze bardziej niż w poprzednich dniach, szczególnie aby wesprzeć francuską nr 16 Alix Collombon, która zagra około godziny XNUMX:XNUMX. Szczegółowy program dostępny jest tutaj:

Aby dowiedzieć się, jak śledzić mecze na wideo, kliknij poniżej:

Zobacz komentarze

  • Dlaczego Canal+ nadaje tylko o 16:XNUMX?
    Zmuszony do połączenia się w Hiszpanii, aby mieć dostęp do YouTube na żywo…

Publié par
Jerome Arnoux