Prawdziwe niespodzianki zdarzają się dość rzadko w padel światowy. Rzeczywiście, jeśli często widzimy, jak faworyci odchodzą na dalszy plan nieco wcześniej, niż się spodziewaliśmy, prawie nigdy nie mamy prawa do porażek z gwiazdami ligi padel świat w pierwszej rundzie. Jak widzieliśmy podczas naszego śródsezonowego przeglądu, zawsze trafiają te same pary grać główne role.

Dwie ulubione pary w męskiej wersji trudnej

Ale w tym Greenweez Paris Major zauważamy, że faworyci są przepychani. Największą niespodzianką jest oczywiście to eliminacja w dwóch setach Stupa i Di Nenno przeciwko Leal/Diestro, ale drużyna Superpibes nie jest jedyną, która w ostatnich dniach ucierpiała na turnieju Roland-Garros.

Najbardziej płodna para tego początku sezonu w kategorii mężczyzn, Coello/Tapia, nie odeszła daleko od rewanżu z Ramirezem/Garcią. Końcowa ocena 5/7 6/3 7/5 dla chcących zregenerować się po fińskie rozczarowanie.

Dla kobiet też jest gorąco!

Araujo i Salazar również ucierpieli, aby przejść do fazy pucharowej. Nowa para musiała ciężko walczyć, aby poradzić sobie z młodymi Alonso i Ustero. Duet hiszpańsko-portugalski wykonuje zmontowane dnia: 5/7 7/6 7/5.

Bliźniaczki Alayeto, rozstawione z numerem 5, nie zdołały wydostać się z pułapki Nogueira/Caldera i przegrały największy mecz początku tygodnia (3h46!) z Caldera/Nogueira, co jest największą sensacją turnieju obecnie wśród pań. Myślimy także o Javim Ruizie i Juanie Cruz Belluati, parze numer 15, która poniosła ciężką porażkę z Muñozem / Bautistą: 6/3, 6/3.

Jak widać, ten Roland-Garros z padel przygotował dla nas już kilka miłych niespodzianek. Czy w ciągu najbliższych kilku dni będziemy mieli ich więcej? Zobaczmy, co czeka nas w ten czwartek w Porte d'Auteuil!

komputer: Premier Padel

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !