Nic dziwnego, że dwa kraje dominują plakaty runda XNUMX z Greenweez Paris Premier Padel Major : Argentyna, a zwłaszcza Hiszpania!

14 lipca nie ma niestety więcej Francuzów w „Roland-Garros du padel”. Jak prawie zawsze w profesjonalnych turniejach, w XNUMX/XNUMX finału reprezentowane są tylko trzy narodowości: hiszpańska, argentyńska i brazylijska.

Brazylijczyków jest trzech (Bergamini, Campagnolo i Lima), Argentyńczyków dziesięciu, a Hiszpanów… dziewiętnastu! Rzeczywiście, jeśli znajdziemy dziewięciu Argentyńczyków w pierwszej piętnastce Ranking FIP, w Top 40 Hiszpanie są w większości. A brak Sanyo Gutiérreza, Agustina Tapii, Miguela Lampertiego i Agustina Gutiérreza pozostawia jeszcze więcej miejsc dla Iberyjczyków. Zamiast tego sędzia:

Wreszcie, ta silna hiszpańska obecność jest dość logiczna w Roland-Garros, gdzie mistrzem tego miejsca od 17 lat jest nie kto inny jak niejaki Rafa Nadal!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !