Odkrywasz padel i chcesz przyjść do Greenweez Paris Premier Padel Major 11-17 lipca. Czy na pewno znasz wszystkie zasady i specyfikę padel ? Oto kilka podstaw. 

Zainspirowany tenisem i squashem, le padel grał wyłącznie w deblu na prostokątnej działce o powierzchni 10m x 20m otoczony kratami i oknami, a pośrodku przedzielony siatką. Wolna wysokość to 7m minimum, aby umożliwić lobowanie i rozbijanie.

Powierzchnia powszechnie używana w zawodach to sztuczna trawa piaskowana lub półpiaskowana, zielona, ​​niebieska lub ochra.

Rakieta padel jest mniejsza niż rakieta tenisowa, bez naciągu, o wadze około 370g. Piłki są prawie podobne do tych używanych do tenisa (z mniejszym naciskiem), jednolity kolor, żółty.

Liczenie punktów jest takie samo jak w tenisie : Czy to jest to konieczne 6 zestawów wygrać seta i 2 ustawia aby wygrać mecz. Usługa rozgrywana jest łyżką, z dwoma próbami i jeśli podczas wymiany nastąpi tylko jedno odbicie piłki na ziemi, możliwe jest jej trafienie po odbiciu na dowolnej innej nawierzchni.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.