Kiedy przeprowadzaliśmy z nim wywiad, Jérémy Scatena podniósł możliwość ponownego zagrania z Robinem Hazizą we Francji w 2021 roku.

Rozczarowanie 2020 roku

Decydując się łączą siły na torze francuskim, Benjamin Tison i Johan Bergeron, niewątpliwie dwaj najlepsi prawicowcy we Francji, trochę pokrzyżowałem plany wszystkich. Zaczynając od tych Jérémy'ego Scateny, który chciałby kontynuować we Francji z Benjaminem Tisonem.

Pamiętaj, że para Scatena / Tison ma wygrał jedyne P2000 w 2020 rokui że planowała dostosować się do Mistrzostw Francji 2020, gdzie byłaby faworytką obok posiadaczy trzech tytułów Bastiena Blanqué i Johana Bergerona. „Scat” wiązał duże nadzieje z tą kampanią 2020. Jak wiadomo, z powodu kryzysu zdrowotnego Mistrzostwa Francji nie odbyły się w zeszłym sezonie i będziemy musieli poczekać w tym roku (w najlepszym przypadku), aby ponownie zobaczyć rywalizację najlepszych francuskich graczy...

Kiedy powierzył nam swój projekt opuść WPT dla APT Padel WycieczkaJérémy Scatena poruszył kwestię francuskiego obwodu, oświadczając, że on zagrałby P2000 ze swoim partnerem w APT, Sergio Icardo. Ponieważ mistrzostwa Francji są zarezerwowane tylko dla obywateli Francji, on oczywiście nie będzie mógł uczestniczyć z hiszpańskim leworęcznym.

Powrót Scatena / Haziza w 2021 roku?

W tym kontekście najlepszą opcją dla Jérémy'ego pozostaje jego były partner, Robin Haziza, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo Francji (w 2015 i 2016 r.). Dwóch zawodników o uzupełniających się profilach, potrafiących bardzo dobrze grać razem, jak w 2019 roku, kiedy zdominowali Tison / Maigret w finale Head Padel Otwarty!

Chociaż jest teraz trenerem francuskiej drużyny kobiet padel, Robin Haziza jest nadal jednym z najlepszych graczy, pokazał to w zeszłym sezonie dwoma zwycięstwami P1000 u boku Adrien Maigret. Mieszkający w Barcelonie od czasu rozstania z Paryżaninem nie podał jeszcze nazwiska swojego przyszłego partnera we Francji. Czy to nadal jest dostępne ? Wydawałoby się. W każdym razie „Scat” uważa to za realną opcję: „Ja też pewnie będę się bawić Robin Haziza, ponieważ jest to najlepsze dostępne prawo. "

To zdanie każe nam myśleć, że na Mistrzostwa Francji 2021 z pewnością ustawią się razem w szeregu, jeśli odbędą się ... Rzeczywiście, dopóki kryzys zdrowotny nie minie, trudno jest wiedzieć, kiedy turnieje wznowią się za Francja. W każdym razie tor jeszcze nigdy nie wydawał się tak otwarty, z grupą kilku silnych par za faworytami Bergeron / Tison. Grupa, której częścią byłaby oczywiście Scatena / Haziza. Sprawa do naśladowania!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.