La Head Padel Pro będzie oficjalną piłką obwodu padel fotel organizowany przez Hiszpańską Federację Sportu Osób Niepełnosprawnych Fizycznie (FEDDF), który w tym sezonie obejmuje siedemnaście imprez.

Head i Hiszpańska Federacja Sportu Osób Niepełnosprawnych fizycznie odnawiają swój związek z niedawnym przedłużeniem kontraktu, który potwierdza Head jako oficjalna piłka w tym obwodzie.

Jest to najważniejszy obwód padel osób niepełnosprawnych w Hiszpanii z łącznie 17 wydarzeniami rozsianymi po całym terytorium ze średnią 40 graczami uczestniczącymi w każdym turnieju.

Ten tor obejmuje również dwa mistrzostwa Hiszpanii:

  • 10. Regionalne Mistrzostwa Hiszpanii, które odbędą się w dniach 12-XNUMX marca w Madrycie
  • oraz VIII Absolutne Mistrzostwa Hiszpanii, które odbędą się w dniach 23-25 ​​czerwca w Maladze

FEDDF jest organizacją non-profit utworzoną w 1968 r., uznaną za użyteczności publicznej i przyłączoną do Wyższej Rady Sportu i Hiszpańskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

HEAD_FEDDF_ padel krzesło

„FEDDF jest mocno zaangażowany w padel. Każdego roku na torze jest zawsze więcej graczy, których chcemy skonsolidować jako krajowy punkt odniesienia ”, mówi Enrique Alvarez, prezes Hiszpańskiej Federacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Fizycznie.

Jak na World Padel Tour, Piłki Head Padel Pro i Head Padel Piłki Pro S będą używane podczas 17 turniejów obwodu FEDDF.

Ricky Brigolle, kierownik kategorii Racquet Sports at Head Hiszpanii, był bardzo entuzjastyczny: „Dla nas bardzo satysfakcjonujące jest wspieranie tego obwodu padel osoby niepełnosprawne, osoby, które znalazły się w padel towarzyska aktywność polegająca na poznawaniu ludzi, stosunkowo łatwa do grania w porównaniu z innymi sportami rakietowymi, która pozwala im również pokazać wszystkie swoje umiejętności.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.