Head postanawia po raz kolejny zaskoczyć Cię wyjątkową rakietą... Jej konstrukcja przenosi nas z powrotem do początków padel w Hiszpanii i jego poprzednikowi, księciu Alfonso de Hohenlohe, z wyraźnym ukłonem w stronę kraju pochodzenia: Meksyku. Najbardziej magiczna mieszanka.

Jakie były relacje między Hohenlohe i Corcuerą? Książę Alfonso de Hohenlohe był bardzo zaprzyjaźniony z Enrique Corcuerą, słynnym Meksykaninem, który wynalazł padel sposób i często ją odwiedzał. Pewnego dnia spróbował tego nowego sportu i od razu go zafascynował.

W 1974 roku Alfonso wprowadził padel w Hiszpanii. Zbudował pierwsze dwa korty w kraju w swoim hotelu Marbella Club, lokalu odwiedzanym przez królów i celebrytów. W tym czasie gościły tam gwiazdy filmowe, takie jak Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Kim Novak, James Stewart i Sean Connery, a także przedstawiciele europejskiej arystokracji: Juan Carlos I, Grace Kelly i królowie Szwecji.

Podobnie jak tor Corcuera, te stanowiska zostały wykonane „na oko”, wykorzystując dostępną przestrzeń. Pierwszy rok, padel rozprzestrzenił się jak pożar w Marbelli. Niektórzy mieszkańcy regionu i zwykli turyści stali się stałymi bywalcami klubu Marbella, gdzie uprawiali ten sport wymyślony w jakiś sposób na potrzeby zestawu odrzutowego.

Dziś, aby uczcić pamięć księcia Alfonso de Hohenlohe, zwanego „dziadkiem padel" HEAD Padel stworzył rakietę z limitowanej edycji, inspirowaną kaktusem, rośliną bardzo występującą na meksykańskich pustyniach. Ziarniste tekstury i styl retro przekazują bogate poczucie dziedzictwa i kultury, czyli wszystkie istotne elementy takiego przedmiotu kolekcjonerskiego.

De plus HEAD Sportswear stworzyło również tekstylną kolekcję kapsułową, pasującą do rakiety, która obejmuje koszulkę polo i spodenki dla mężczyzn oraz podkoszulek, spodenki i sukienkę dla kobiet.