Podczas gdy ostatni poranny mecz trwał pełną parą między Javier Leal – Uri Botello et Miguela Beniteza-Pablo Cardona, Utalentowana Belgijka Helena Wyckaert zaszczyciła nas swoją obecnością na chwilę, aby komentować i odpowiadać na pytania Mario Cordero wyłącznie dla Padel Magazine

Obecna 79. pozycja na świecie mówiła o swoim turnieju, ambicjach sportowych i nowym życiu w Belgii.

„Trudno było nadążyć”

"Witam wszystkich. Powiemy, że mogłoby być lepiej (śmiech). Przegraliśmy, ale nadal dobrze walczyliśmy. Czasami wygrywamy, a czasami nie, tak to jest.
Ukłoniliśmy się nowej parze składającej się zAraceli Martinez i Arantxa Soriano z wynikiem 6/2 – 2/6 – 6/3. Znamy ich i grają naprawdę dobrze. Mają duże doświadczenie. Zwłaszcza odkądArantxa jest leworęczny, więc dla mnie prawdą jest, że jest znacznie bardziej skomplikowany. W drugim secie graliśmy dobrze, ale w trzecim secie było nam trudno utrzymać takie tempo.
.

„Pablo Cardona gra bardzo dobrze”

Belg również komentuje występ Pabla Cardona, który stworzył sensację z Miguelem Benitezem.

„Tak, znam Pablo Cardona, jest młody, bardzo utalentowany i bardzo dobrze gra. Znam też bardzo dobrze jego partnera, ponieważ trenował w tym samym klubie co ja wcześniej w Madrycie. Ma więcej doświadczenia niż jego kolega z drużyny i jeśli się nie mylę, to ich pierwszy wspólny turniej. Dotarcie do tego etapu rywalizacji o pierwsze stowarzyszenie jest naprawdę dobre."

„Szkoła padel w Antwerpii”

"Nie trenowałem w Hiszpanii od nieco ponad roku. Postanowiłem wrócić do domu do Belgii, ale zanim to prawda, mieszkałem w Madrycie. Przebywałem tam dwa lata i mogę powiedzieć, że nauczyłem się tam prawie wszystkiego.

Dziś mieszkam w Antwerpii i staram się jak najwięcej trenować w Belgii, ale to coś zupełnie innego. Jak tylko mam czas, wsiadam w samolot i lecę do Madrytu na treningi w Hiszpanii. Posiadam szkołę padel w Antwerpii to działa dobrze i dobrze się bawię. To zupełnie inne życie, ale jestem szczęśliwy. Jesteśmy na trzech stronach, a moja szkoła nazywa się Ter Eiken "

Club of padel Ter Eiken

„W naszych ośrodkach nie mamy hiszpańskiego trenera, tylko Belgów, z których część pracuje na pełny etat. Czasami jednak dołącza do nas mój trener z Madrytu, aby prowadzić kliniki i szkolenia dla trenerów. To pozwala nam uczyć się coraz więcej.

„Jedyny Belg na torze”

„Jestem jedynym belgijskim graczem, który gra na torze WPT. Następnie znajdujemy kilku graczy na dobrym poziomie, którzy biorą udział w FIP. Ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli więcej Belgów, którzy zagrają w międzynarodowych rozgrywkach, bo niektórzy mają poziom do gry przedprevia.
Później pozostaje to dla nich skomplikowane, ponieważ muszą odnieść sukces w uwolnieniu czasu, aby móc zrealizować ten piękny projekt. Zdecydowana większość belgijskich graczy ma pracę, obowiązki osobiste, a podróże są drogie, nie jest to łatwe.

Miałem szczęście, że zakwalifikowałem się do remisu na Majorce. W Marbelli zagraliśmy ostatnią rundę previas to był dobry turniej."

„Poziom staje się coraz silniejszy”

Zacząłem WPT 3 lata temu i poziom nie był taki sam jak teraz. Myślę, że mój najlepszy ranking to 54, a teraz spadłem na 79. miejsce. Kiedy byłem na 54. miejscu miałem około 500 punktów, a teraz mam 480 i jestem 79.. Tor ewoluuje coraz bardziej, a graczowi trudniej jest dziś wziąć udział w międzynarodowych zawodach ze względu na punkty. Rozumiem przez to, że teraz para startowa potrzebuje sporej liczby punktów, aby wejść do turnieju.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.