Słynny prezenter Canal Football Club, Hervé Mathoux, był obecny podczas pierwszej edycji Personalities Trophy, organizowanej przez Lagardère Paris Racing i Imagine Institute, i nie był daleki od wywołania sensacji.

Jak dowiedziałeś się o padel ?

"Wiele o tym słyszymy. Kiedy ogólnie pracujesz w świecie sportu, wszyscy grają padel. Jest całkiem przystępny, zabawny, a refleks przychodzi naturalnie.”

"Wyjaśniono mi, że ten, kto ukończy punkty, gra po lewej stronie, a ten, który przebiegnie najdalej, gra po prawej stronie. Niestety nie jestem zbyt dobry i nie biegam zbyt dużo, trzeba by było wymyślić dla mnie pozycję w środku. Szczerze mówiąc, nie mam preferencji, zazwyczaj mówię partnerowi: „Jestem zła po lewej stronie, zła po prawej, stój, gdzie chcesz!” „. Kiedy mam kogoś, kto jest dobry, on gra na lewej stronie, a ja staram się grać na prawej stronie”.

W turnieju biorą udział dwie drużyny Canal+. Jakie są Twoje ambicje?

"Ambicje są znacznie zmniejszone, ale ku zaskoczeniu wszystkich, nadal jesteśmy w wyścigu. Celem jest dobra zabawa, dobra zabawa i śmiech, a na to pozwala ten sport. Uważam, że dość szybko się bawimy padel. Wciąż jestem początkujący, myślę, że grałem około dziesięciu razy. Zaczynam się w to wciągać i to prawda, że ​​uzależnia."

Zwycięstwo na koniec niepewności z Cyrylem Hanouną

"Graliśmy przeciwko Cyrylowi, który jest znakomitym zawodnikiem, myśleliśmy, że przygoda się dla nas skończyła, ale przewaga została padel Dzieje się tak dlatego, że w deblu można postawić na zawodnika, który jest nieco słabszy. To było nic, wygraliśmy 15/14.

Kim są najlepsi gracze w Canal+?

"Florent Sinama-Pongolle jest bardzo dobry, podobnie jak Robert Pires i Christophe Jallet… W ostatecznym rozrachunku wszyscy ludzie, którzy mają trochę wolnego czasu. Dziennikarze są mniej dobrzy, bo więcej pracują (śmiech). Ogólnie rzecz biorąc, są bardzo dobrzy gracze. I wszyscy to wiemy: byli sportowcy, gdy tylko w coś uderzą, radzą sobie naprawdę dobrze, wychodzą o krok do przodu."

Cupra All Star Padel Gra Pires Haziza Sinama Pongolle

Możliwość programu „Przy mikrofonie Padel » w Canal+?

"Czemu nie, mamy już wewnętrzne turnieje, zastanowimy się nad koncepcją.

Hervé Mathoux i jego partner Julien Brun rozegrali dobry turniej, ale zabrakło im miejsca na podium. W małym finale przegrali z Thierrym Omeyerem i Yohanem Hugetem.

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.