Znane są już duety, które staną w finale kategorii Next Gen pierwszej edycji Hexagon Cup. W kategorii Next Gen drużyna Evy Longorii, ElevenEleven Team USA, zmierzy się z drużyną Roberta Lewandowskiego. Zespół Hexagon będzie przeciwny AD/vantage Padel Drużyna kobiet, natomiast męska Akademia Rafaela Nadala zmierzy się z drużyną AD/vantage. Jutro czekają nas wspaniałe finały.

Andy Murray zobaczy dwie pary swoich AD/vantage Padel Zespół w finale turnieju, tym samym ugruntowując swoją pozycję najlepszej drużyny w rozgrywkach. Dzisiejsze podwójne starcie pomiędzy Akademią Rafa Nadal powered by Richard Mille a drużyną Roberta Lewandowskiego zakończyło się remisem. Zwycięstwo Akademii w meczu mężczyzn i RL9 Padel Zespół w kategorii Next Gen. Doskonała równość.

W losowaniu kobiet Delfina Brea i Sofia Araujo powrócą w wielkim stylu do turnieju i zakwalifikują się do AD/vantage Padel Kadra na finał kobiet Pucharu Hexagon. Prowadząc 6:2 i 4:0 duet z drużyny Andy'ego Murraya odwrócił sytuację, wygrywając sześć gemów z rzędu i ostatecznie zapewnił sobie miejsce w finale w trzecim secie po super tie-breaku z wynikiem 2-6, 6 -4 i 10-6. Numer jeden na świecie Paula Josemaría i 17-letnia Alejandra Fernández rozpoczęły mecz w szaleńczym tempie, pozostawiając Sofię i Delfinę bez odpowiedzi. Jednak przy wyniku 6:2, 4:0 sytuacja się odwróciła. Sofia i Delfina zmieniły strategię i jak przyznały po meczu, zaczęły grać z większą determinacją, stopniowo podnosząc się, aż rozpętały burzę i zakończyły comeback.

W drugim półfinale kobiet duet Hexagon Team Alejandra Salazar i Tamara Icardo dotarły do ​​finału turnieju w swoich pierwszych wspólnych zawodach, pokonując potężną parę Team Bella Puerto Rico pod wodzą Bei González i Claudii Fernández. Tamara i Alejandra przypieczętowały zwycięstwo w dwóch setach: 7:5 i 6:3.

Po stronie mężczyzn Franco Stupaczuk i Álex Ruiz rozpoczęli pierwszy półfinał z zamiarem zakwalifikowania się do finału jedynej pozostałej drużyny z Akademii Rafa Nadal wspieranej przez Richarda Mille, po wczesnej porażce pary Next Gen. W obliczu potężnej drużyny złożonej z Agustína Tapii i Jona Sanza podopieczni Pozzoniego zwyciężyli z wynikiem 6-4, 2-6 i 10-5.

W ostatnim meczu dnia ostatni taniec Juana Martína Diaza. „El Galleguito” pożegnał się, oferując prawdziwy pokaz, ale nie mógł nic zrobić przeciwko natchnionym Martínowi Di Nenno i Juanowi Tello, którzy wygrali super tie-break zdecydowaną różnicą 10:1. Przewaga padel nadal udowadnia, dlaczego są najlepsi w turnieju.

Znane są zatem pary, które zagrają w finale Next Gen pierwszej edycji. To będzie prawdziwe starcie pomiędzy drużynami ElevenEleven Team USA a RL9 Robertem Lewandowskim Padel Zespół.

Duet drużyny Evy Longorii, w skład której wchodzą Alex Chozas i Emilio Chamero, pokonał Pola Hernándeza i Pabla Garcię z drużyny Andy’ego Murraya, AD/vantage Padel Zespół w meczu rozstrzygniętym w super tie-breaku trzeciego seta z łącznymi wynikami 6-1, 6-7 i 10-5. Alex i Emilio rozpoczęli mecz z jasną strategią, wiedząc, jak postawić przeciwników w trudnej sytuacji. Chozas dominował, a Chamero raz po raz kończył grę

ponownie, aż do wyraźnego zwycięstwa w pierwszym secie 6:1. Drugi set był bardziej wyrównany i po uratowaniu dwóch punktów meczowych mecz przedłużył się do super tie-breaka. Chozas i Chamero odzyskali inicjatywę i przejęli zwycięstwo. W pierwszym meczu dnia Enzo Jensen i David Gala (RL9) powrócili i po zaciętym meczu awansowali do półfinału, w którym pokonali Santigosa/Collado z Akademii Rafaela Nadala.

Program finałowy:

  • 13:30: ElevenEleven Team USA – Alex Chozas i Emilio Chamero przeciwko RL9 Padel Zespół – Enzo Jensen i David Gala.
  • Nie wcześniej niż o 15:30: AD/vantage Padel Zespół – Sofia Araujo i Delfina przeciwko zwycięzcom meczu: Hexagon Team przeciwko Team Bella Puerto Rico.
  • Nie wcześniej niż o 17:30: Akademia Rafa Nadala wspierana przez Richarda Mille – Alexa Ruiza i Franco Stupazcuka przeciwko AD/vantage Padel Zespół – Martin Di Nenno i Juan Tello.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.