L 'French Open od padel to bardzo wyjątkowy turniej, ponieważ jest to najstarszy turniej w padel francuski. Został uruchomiony w 1993 roku w Blagnac. Nie jest więc przypadkiem, że Tuluza jest dziś jednym z płuc padel français.

Le Kompleks sportowy z piłką i rakietą w ten sposób stanie się największą witryną padel Francuski z 5 padel i trybuna na 500 miejsc! Klub był uzbrojony do organizowania najlepszych zawodów. Pamiętaj, że oprócz infrastruktury padelbył to także klub tenisowy z 4 zadaszonymi kortami i przede wszystkim Trinquet!

Infrastruktura padel niespodzianka, ponieważ w tym czasie padel był tylko (lub prawie) Hiszpanem i Argentyńczykiem. W ten sposób Francja podpisuje kontrakt z tym klubem, pierwszym w zamkniętym świecie tego sportu. Spodziewamy się eksplozji padel.

Logicznie rzecz biorąc, French Open zakorzenił się w Blagnac w 1993 roku największe nazwiska w padel świat postawi stopę w Blagnac, zaczynając od legendarnej pary Roby Gattiker i Alejandro Lasaigues. Nawet dzisiaj fani uważają ich za największych mistrzów wszechczasów.

Roby Gattiker i Alejandro Lasaigues otwierają we Francji 2013

Mistrzowie świata jako pierwsi zostali koronowani we Francji.

Pierwsza wielka przygoda na te zawody, a 7 lat później konkurs, który miał się odbyć w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie: Place du Capitole w Tuluzie.

W 2000 roku Place du Capitole był więc gospodarzem nie tylko French Open padel, ale także jedyny świat we Francji.

W 2021 roku French Open of padel ma nadzieję, że nadal będzie dążyć do oferowania padel w tym miejscu w 2024 roku na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Ale to wciąż nowa historia.

French Open od padel 2002

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.