Horacio Alvarez Clementi to były mistrz świata padel, gracz, który znał początki tego sportu.

„Musieliśmy zbudować wszystko”

Wyjaśnia, że: ” Na początku było wszystko do zrobienia, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Nie było takich autokarów jak dzisiaj czy dogłębne studia na padlu. 20 lat temu sport ten był dopiero na początku swojej historii. Co więcej, nawet dzisiaj padel jest najnowszym sportem"

„Nie uprawiamy już tego samego sportu”

Horacio jest również trenerem Moyano i Grabiela. I mówi, że „poziom ewoluował ogromnie. Dziś gramy w znacznie bardziej agresywną grę. Jeśli gracze stali się bardzo profesjonalni, materiały również ewoluowały. Pamiętajmy o czasach, w których bawiliśmy się małymi drewnianymi rakietami na twardych kortach, a najczęściej betonowymi ścianami. Dzisiaj gra jest z pewnością bardziej spektakularna, ponieważ dodatkowo mamy globalną wizję pola. ”

Aby dowiedzieć się wszystkiego o Horacio Alvarza Clementi, znajdź ekskluzywny wywiad dla Padel Magazine na kanale YouTube. (Z powodu problemu z mikro, konieczne jest maksymalne zwiększenie głośności)

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.