Horacio Alvarez Clementi to były mistrz świata padel, gracz, który doświadczył początków tego sportu.

„Musieliśmy zbudować wszystko”

Wyjaśnia, że: „ Na początku było wszystko do zrobienia, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Nie było takich autokarów jak dzisiaj czy pogłębionych badań na padelu. Są lata 20, ten sport był dopiero na początku swojej historii. Nawiasem mówiąc, do dziś padel jest najnowszym sportem"

„Nie uprawiamy już tego samego sportu”

Horacio jest także trenerem Moyano i Grabiela. I mówi, że „poziom ogromnie się zmienił. Dziś gramy w grę o wiele bardziej agresywną. Jeśli gracze stali się bardzo profesjonalni, materiały również ewoluowały. Pamiętaj o dniach, w których bawiliśmy się małymi drewnianymi rakietami na twardym podłożu, a najczęściej betonowymi ścianami. Dzisiaj gra jest z pewnością bardziej spektakularna, ponieważ dodatkowo mamy globalną wizję pola. ”

Aby dowiedzieć się wszystkiego o Horacio Alvarza Clementi, znajdź ekskluzywny wywiad dla Padel Magazine na kanale YouTube. (Z powodu problemu z mikro, konieczne jest maksymalne zwiększenie głośności)

https://www.youtube.com/watch?v=xIG9WBngsYM

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.