W Clermont-Ferrand. Aurélien ROUGERIE i jego współpracownicy dodają rozszerzenie padel  we wspaniałym kompleksie sportowym o powierzchni 800 m2, który już istnieje: 8 kortów do squasha, kryty plac zabaw dla wielu dyscyplin sportowych (kryty boisko do rugby, ultimate freesbee, zumba), plac zabaw dla dzieci, a teraz padel to zajęcia dla sportowców obok dynamicznego kompleksu brasserie z cateringiem, gdzie każdy może zrelaksować się przed olbrzymimi ekranami i ASM Rugby.

Harold CHARPENTIER, koordynator sportowy centrum i BE of Squash wyjaśnia, że ​​są to „moi zgniatani przyjaciele, którzy mi o tym opowiadali padel jako alternatywa dla squasha: tak zabawny, jak uzależniający! Kiedy grałem w swoje pierwsze mecze, musiałem zmierzyć się z faktami: Padel doprowadza do szaleństwa ”.

Harold wyjaśnia dalej, że „jaPonieważ aktywność w squasha przybiera coraz większe rozmiary, planowaliśmy dodać do Hparku korty do squasha. Była to również okazja, aby wejść w świat Padel ".

Dziś HPARK jest pierwszą oferowaną strukturą Padel w Owernii. „W związku z tym mamy dużo pracy promocyjnej do wykonania w tym sporcie, a przygoda jest tym bardziej motywująca, że ​​wszyscy jesteśmy już „uzależnieni” ! "

Publiczność, która już odpowiada

Jednak opinia publiczna już odpowiedziała, a struktura padel obowiązkowe jest towarzyszenie lekarzom. Harold to potwierdza „Chcemy rozwijać Padel tak jak w przypadku squasha: utwórz klub sportowy ( Padel wulkany), które pozwolą nam organizować oficjalne zawody i życie społeczności, współpracować z ligą tenisową w celu promocji aktywności, wydłużać wieczory tematyczne (inicjacje, lekcje grupowe, turnieje itp.) oraz organizować imprezy na najwyższym poziomie. zasięg (mistrzostwa, turnieje pro itp.) ”.

Na poparcie swojego projektu HPARK zrobił organizacji szkoleniowej « Padel Akademia tenisa » nadzorować szkolenie pedagogiczne personelu, wspierać edukacyjną i sportową strukturę klubu oraz animować kliniki i pokazy z udziałem publiczności.

« Rada Cédrica CARITE pozwoliła nam przygotować się do przyszłego nauczania padel wewnątrz struktury. Dziś dzięki tej pracy możemy również inicjować tutaj wszystkich nowych graczy. Harold potwierdza.

Squash: duża pula graczy z padel

HPARK to duży klub do squasha i „istnieją pomosty między tymi dwoma sportami”. THE HPARK przeszedł z 2 do 6 kortów do squasha. Kryte boisko do rugby zastąpiło więc nową aktywność padel a także korty do squasha. Mamy również dla rodzin, plac zabaw dla najmłodszych podczas zabawy rodziców padel...

Zespół Padel Magazine

CZYTAJ WIĘCEJ

Wszystkie informacje na stronie HPARK lub w GOTOPADEL :
http://gotopadel.com/item/hpark-clermont/
Wszystkie informacje o szkoleniach padel Padel Akademia tenisa:
06 61 68 55 98 lub na adres cedric @padeltennisacademy.fr.
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.