Gwiazda francuskiej piłki ręcznej, dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich (2008 i 2012) oraz pięciokrotny mistrz świata Alzacja Thierry omeyer jest w Tuluzie do soboty, by podziwiać gwiazdy padel, ale też grać: zagrał wystawę o 4Padel Colomiers, „All Star Padel gra". Związany z najlepszym francuskim graczem Benjaminem Tisonem zajął 1er jego kury (patrz kompozycja na zdjęciu poniżej…).

Ze szczytu swojego 1,92 m Thierry Omeyer grał na lewej stronie z francuskim numerem 1 padel.

Za kulisami w Human Padel Otwarty, najlepszy bramkarz wszech czasów (*) uprzejmie odpowiedział na nasze pytania.

Padel Magazine : Thierry, jak zanurkowałeś w wannie? padel ?

Thierry Omeyer: „Zawsze grałem w tenisa latem, aby utrzymać formę. A potem pewnego dnia spróbowałem padel i od razu mi się spodobało. Gram regularnie od półtora roku lub dwóch lat i jest to sport, w którym dobrze się bawię. Kiedy rzuciłem piłkę ręczną, musiałem dalej uprawiać sport. Odnajduję wiele rzeczy, które istnieją w dłoni, takie jak refleks w locie, małe ruchy… więc jest bardzo fajnie, z przyjazną stroną i naprawdę świetnym stanem umysłu. Poza tym pozwala mi na utrzymanie kondycji fizycznej i spędzanie czasu, więc uwielbiam to.

Ja też trochę biegam, ale zabawa jest bardziej widoczna, gdy gram padel z przyjaciółmi, co staram się robić raz w tygodniu. Gram też trochę w turniejach, ponieważ konkurencyjna strona nadal istnieje, nawet jeśli jestem bardzo daleko od mojego poziomu w piłce ręcznej [od redakcji: jest 3198e francuski, z 11 turniejami rozegranymi w ciągu ostatniego roku]. Konkurencja daje małe wyzwanie, staramy się robić jak najlepiej. Staram się też starannie dobierać partnerów. »

PM: Cyril Hanouna nie jest w kolejce do gry z tobą?

DO: „Nie, nie mam poziomu, ponieważ on wybiera bardzo dobrych graczy. Idę powoli, dobrze się bawię, to jest najważniejsze. »

PM: Jest wielu piłkarzy, którzy są fanami padel, ale czy są też byli piłkarze ręczni?

DO: „Tak, kilku, jest Jérôme Fernandez, który, nawiasem mówiąc, jest również tutaj w Tuluzie, a także grał w All Star Padel Gra. Valentin Porte, który nadal jest aktywny, gra bardzo dobrze. A bracia Karabatic też trochę grają, zwłaszcza latem. »

PM: Kiedy będzie centrum? padel Thierry Omeyer?

DO: „Nie, to nie jest planowane, jestem tylko graczem. Ale cieszę się, że w całej Francji powstają ośrodki i że ten sport się rozwija”.

(*) Według głosowania zorganizowanego w 2010 roku przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej.

Liderzy padel Francuzi grali z francuskimi gwiazdami sportu na uboczu turnieju w Tuluzie World Padel Tour.
Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.