Polski, Iga Świątekżyje snem na jawie. Mając zaledwie 19 lat, ten, który tydzień temu był jeszcze nieznany opinii publicznej, dokonał sensacyjnego wpisu w te tematy międzynarodowy z Francji.

A 54 gracz na świecie nie robi rzeczy połowicznie, nie tylko zagra w tę sobotę jego pierwszy finał w Grand Slam, ale udaje jej się uzyskać do niego dostęp bez utraty ani jednego zestawu.

W półfinale, w obliczu kolejnej miłej niespodzianki turnieju, 131. zawodniczki świata, Argentyny Nadii Podoroskiej, była to formalność. Zwycięstwo w 2 małych setach w zaledwie godzinę (6/2 6/1). Magiczną podróż przeżyje również gracz, który na początku roku wciąż zajmował 255. miejsce na świecie. Ale w obliczu poloneza marsz był zdecydowanie za wysoki.

Jestem trochę zaskoczony

Mówi Iga Świątek po zwycięstwie bez fałszywej nuty. Finał, w którym baterie powinny być pełne, zanim zmierzy się z Amerykanką Sofią Kenin, szóstą zawodniczką na świecie w wieku 6 lat i niedawną zwyciężczynią Australian Open.

Iga jest dopiero drugą polską zawodniczką, która zakwalifikowała się do finału turnieju Roland Garros. Jest następczynią Jadwigi Jędrzejowskiej, finalistki w 2 przeciwko Simonne.

Na koniec, podsumowując, Polacy wciąż są w wyścigu o nadzieję na podwójny finał. NIESAMOWITE!

Kredyty: strona na Facebooku zIga Świątek

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.